2025. október 31. péntek, Farkas
16°C Budapest

Kitálalt Gyurcsány felesége: akkora itthon a diktatúra, hogy 2026-ban 51 százalékkal fognak nyerni

Dobrev Klára leszögezte: „a DK az egyetlen komolyan vehető alternatíva a Fidesz rendszerével szemben. Mi ezt megszoktuk, elviseljük. Másnak is fel kell készülnie erre”.
Tenyek.hu
2023. október 31., kedd 16:12
Vágólapra másolva!

Interjút adott Dobrev Klára a 24.hu-nak, amelyben diktatúráról, Putyinról, a DK ambícióiról és még a diktatúráról is beszélt.

Miért indul a DK a választáson, ha diktatúra van?

A Gyurcsány-párt korábbi miniszterelnökjelölt-jelöltje az interjú során számos alkalommal említette, hogy szerinte Magyarországon diktatúra van. A cikk szerzőjének kérdésére azonban, miszerint „reális diktatúrázni akkor is, ha épp diktatúra nincs hozzá?”, Dobrev Klára közölte: szerinte „a diktatúrának vannak díszletei, nem új a történelemben”, noha szerinte a Gyurcsány-párt „nem” egy ilyen díszlet. Arra a kérdésre pedig, hogy „ha diktatúra van, akkor miért indulnak el a választásokon?”, úgy fogalmazott: „volt a történelemben jó pár példa arra, hogy egy diktatúrát választáson győztek le”.

A lap hasábjain megjelent interjúban a politikus ilyen példát azonban nem említett:

Fotó: 24.hu

Orbán kézfogása Putyinnal „merénylet”, de az, hogy Dobrevék házában is járt, az a „maitól eltérő putyini politika”.

Dobrev Klára az interjú során Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin kézfogásáról is beszélt. Mit fogalmazott: „az a magyar emberek elleni merénylet volt.”

Arra a felvetésre azonban, hogy Dobrev Klárának még az otthonában is járt Vlagyimir Putyin, Gyurcsány Ferenc felesége már többek között azt mondta:

Mint részletezte: „egy, a maitól gyökeresen eltérő világpolitikai helyzetben és a maitól eltérő putyini politikával.”

A 24.hu teljes interjúját Dobrev Klárával itt olvashatja.

Forrás: Mandiner / Címlapfotó: MTI/Koszticsák Szilárd

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk