2025. november 15. szombat, Adalbert, Lipót
8°C Budapest

Kovács Zoltán: A szervezők és a biztonságért felelős szervezetek felkészültek a programokra

A szervezők és az emberek biztonságáért felelős szervezetek egyaránt felkészültek a Szent István-napi programokra - közölte az augusztus 20-ai ünnep lebonyolításáért felelős operatív törzs ülésén elhangzott értékelést Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a közösségi oldalán csütörtökön.
Tenyek.hu
2023. augusztus 18., péntek 09:26
Vágólapra másolva!

Azt írta: a korábbi évekhez hasonlóan most is "nagyszabású programsorozattal ünnepeljük Magyarország születésnapját", péntektől vasárnap estig 14 helyszínen több mint 200 ingyenes programmal várják az érdeklődőket, a kikapcsolódni és ünnepelni vágyókat.

Kovács Zoltán közölte: a Szent István-napi rendezvények központi helyszíne ezúttal is a főváros lesz. A hagyományoknak megfelelően lesz zászlófelvonás és tisztavatás a Kossuth Lajos téren, légi parádé a Duna fölött, szentmise és Szent Jobb-körmenet a Szent István-bazilikánál, a programsorozatra pedig a vasárnap esti fény- és tűzijáték teszi fel a koronát - sorolta. Az államtitkár arról is írt, hogy Novák Katalin köztársasági elnök augusztus 20-án délelőtt Esztergomban mond ünnepi beszédet, délután pedig ugyanott átadja a Magyar Szent István-rend kitüntetést. Az ünnepségsorozat programjairól a https://szentistvannap.hu/ címen lehet további részleteket megtudni. 

A fotó illusztráció: MTI/Koszticsák Szilárd

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk