
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium (AKG) tanárainak egy része csütörtök reggelre forgalomkorlátozó akciót szervezett a Szentendrei útra. Egészen pontosan lezárták a Szentendrei úti Jysk előtti buszsávot, miközben azt skandálták: Szolidaritást!
Az akció reggel 8-tól 8.45-ig tartott, így a tanítás ma csak 9 után kezdődött az intézményben. Fontos hangsúlyozni, hogy az AKG nem egy állami fenntartású intézmény, borsos tandíjat kell fizetni a tanulók szüleinek. Az iskola hivatalos weboldala szerint mindez havi 135 ezer forintot jelent diákonként.
Azt is érdemes megjegyezni, hogy az alapítványi gimnáziumként működő intézmény igazgatója nem más, mint Horn György, az egykori SZDSZ-es politikus, Horn Gábor testvére.

Mint ismert, Horn Gábor a Medgyessy- és a Gyurcsány-kormányokban koalíciós egyeztetésért felelős államtitkárként dolgozott a Miniszterelnöki Hivatalban. Ma a baloldalhoz köthető Republikon Intézetet fenntartó Republikon Alapítvány kuratóriumának elnökeként tevékenykedik.
Horn Gábor mellett egyébként az alapítványi gimnázium igazgatója, Horn György is vállal közéleti feladatokat: elnöke az Alapítványi és Magániskolák Egyesületének, tagja a budaörsi önkormányzat oktatási bizottságának, és korábban részt vett a szocialista párt oktatási programjának kidolgozásában is.
Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium neve egyébként onnan lehet ismerős, hogy az október 23-i baloldali tüntetésen egy slam poetryre emlékeztető, obszcén „művet” előadó Pankotai Lili, akkor a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma tanulója később úgy döntött, az AKG-ben szeretné folytatni tanulmányait.
Forrás/Fotó: Magyar Nemzet

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár