
Orbán Viktor: kulcsfontosságú, hogy háborúellenes, békepárti kormánya legyen Magyarországnak
A kezdésre nagyjából 100 ember gyűlt össze a Margit híd pesti hídfőjénél. A „tömeg” tíz perc után elindult a hídon, azonban a nagykörút külső sávjába engedték csak be őket a tüntetést biztosító rendőrök. Jóllehet, ahhoz nem is volt elég ember, hogy az egész hidat „elfoglalják”.
A hétfői demonstráció már a hatodik múlt hétfő óta, a szervezők ezúttal már-már kínosan próbáltak ügyelni rá, hogy baloldali politikusok még véletlenül se tűnjenek fel a színen, így hivatalosan a futárok tüntetéseként harangozták be az eseményt.
A megjelentek között ennek ellenére alig látni biciklis futárt, akik megjelentek, azokat nagy erőkkel fényképezik a sajtó munkatársai.

Fotó: Magyar Nemzet/Kurucz Árpád
Az időközben a bámészkodókkal együtt nagyjából 300 fősre „duzzadt” tömeg a hídon két részre oszlott. Az első fél órában a Margit híd északi oldalára, a híd feléig engedték fel őket a rendőrök, viszont ahhoz nem voltak elegen, hogy ilyenformán az objektum negyedét megtöltsék emberekkel.
A résztvevők egy kisebb csoportja dühösen visszaindult a híd közepétől, hogy szóljon a többieknek, ne hagyjanak lyukakat a hídon. Ők még nem tudták, hogy nem a pesti oldalon ragadt emberek hibája, hogy nincsenek elegen a híd negyedének feltöltéséhez.
Több helyről hallani a szervezők részéről, hogy "ez így katasztrófa", a demonstrálók túl kevesen vannak ahhoz, hogy lezárják a hidat. Ennek ellenére a tüntetők elkezdenek beszivárogni a híd belső sávjaiba, a villamossíneket a szervezők kérésére szabadon hagyják.
Háromnegyed órával a kezdés után a tüntetők végül lezárták a Margit hidat. A nagyjából 350 összegyűlt ember a pesti oldalról a híd első 300 méterét állta el, a felhajtóhoz futárok hátitáskáit rakták gúlákba. A rendőrök már a Nyugati Pályaudvarnál elterelik a forgalmat, a blokád miatt.
A hidat azonban még a feléig sem tudják feltölteni a tiltakozók.
Címlapfotó: Magyar Nemzet/Kurucz Árpád

Orbán Viktor: kulcsfontosságú, hogy háborúellenes, békepárti kormánya legyen Magyarországnak

Takács Péter élő vitára hívta a Tisza Párt egészségügyi miniszterjelöltjét

Orbán Viktor: Nekünk az a fontos, hogy a magyarok jól járjanak

„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek

Frei Tamás kérdést intézett a miniszterelnökhöz, Orbán Viktor nem maradt adós a válasszal

Orbán Viktor: Lesz 14. havi nyugdíj

Azok a bizonyos „nevüket nem vállaló fideszes források" – Miért olyan gyanús a Direkt36 „tényfeltáró” cikke?

A balliberálisok azért szurkolnak, hogy ne legyen békecsúcs Budapesten

Tüntetett a Fidelitas a Tisza titkos központja előtt: "Ez nem a mi háborúnk!"

Lázár János: Átb…sztak minket!

Fordulat a Mol finomítójában történt tűzeset nyomozásában

Magyar Péterék hazugságokba menekültek az ukrán adatbotrány miatt