
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
„A javasolt szankciók jók, és hatékonyak” – reagált Ursula von der Leyen bejelentésére a jobbikos EP-képviselő, akit korábban kitiltottak Ukrajnából – írta meg vasárnap a mandiner.hu.
„Teljes az egyetértés abban, hogy a gazdasági szankciók a leghatékonyabb eszköz az orosz agresszió leállítására” – írta Facebook-oldalán Gyöngyösi Márton az Európai Bizottság napokban bejelentett szankciós csomagjáról, amely az orosz kőolajimport betiltását javasolja.
A jobbikos EP-képviselő kifejtette előbb felsorolta a brüsszeli szankciós csomag egyes intézkedéseit (többek között azt, hogy „fél éven belül teljes importtilalom jön az orosz nyersolajra, egy éven belül a finomított olajra”), majd kifejtette: a javasolt szankciók jók, és hatékonyak.

Kár ugyanakkor, hogy az ukrajnai háború kellett ahhoz, hogy az EU felismerje, hogy mennyire veszélyes az orosz energiafüggés, és hogy elkezdjünk beszélgetni az alternatív energiahordozókra és a szolidaritásra épülő egységes energiapiacról”.
Gyöngyösi szerint Oroszország az elmúlt hetekben bebizonyította, hogy megbízhatatlan partner, az energiára pedig kizárólag politikai eszközként tekint. Az európai parlamenti képviselő bejegyzésében úgy fogalmaz, hogy „a nukleáris energiát is szankcionálni kell. Finnország már megtette ezt, ideje a paksi szerződést is felmondani, a Roszatomot pedig kitiltani az EU egész területéről”.
Ismert, Gyöngyösi 2014-ben választási megfigyelőként vett részt, az Európai Unió által el nem ismert Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságokban tartott választásokon, amiért a jobbikos politikust kitiltották Ukrajnából – tette hozzá a mandiner.hu.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Kapcsolódó tartalom:
Deutsch: a magyar baloldali EP-képviselők saját hazájuk ellen áskálódnak

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár