
Drón csapódott be egy romániai panelházba

Az Arakáni Hadsereg nevű lázadószervezet közlése szerint Mrauk-U település kórházát a mianmari hadsereg támadta szerda éjjel, és légicsapásában további mintegy 80 ember megsebesült. Ezt a területet Arakán államban az etnikai alapon szerveződő lázadószervezet tartja ellenőrzése alatt.
A helyi mentőszolgálat egyik tisztségviselője szerint egy harci repülőgép két bombát dobott le, amelyek közül az egyik a klinika főépületét, a másik a rehabilitációs osztályát érte. Mint mondta, az épület nagy része megsemmisült.
Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerint az ilyen támadások akár háborús bűncselekménnyel is felérhetnek, és a történtek kivizsgálását sürgette.
Megdöbbentem és a lehető leghatározottabban elítélem az arakáni kórház elleni támadást
- tette hozzá. Aggasztónak nevezte az erőszak eme újabb hullámát a délkelet-ázsiai országban.
A lázadók 2023 novemberében támadták meg a katonai junta hadseregét Arakánban, és elfoglalták ottani főhadiszállását, valamint az állam 17 településéből 14-et.
Az ENSZ Élelmezési Világprogramja (WFP) csütörtökön közzétett egyik jelentésében arra hívta fel a figyelmet, hogy Mianmarban jövőre több mint 12 millióra nőhet a súlyos éhínség fenyegette emberek száma, tekintettel arra, hogy az egyre inkább elmérgesedő erőszak miatt egyre többen kénytelenek elmenekülni otthonukból. "A konfliktusok és a nélkülözés együtt megfosztják az embereket a túlélés alapvető eszközeitől, és a világ nem figyel erre" - jelentette ki Michael Dunford, a WFP mianmari országigazgatója. "Itt az egyik legsúlyosabb az éhínség a bolygón, és majdhogynem ide érkezik a legkevesebb segítség" - tette hozzá.

Drón csapódott be egy romániai panelházba

WHO: tizenháromra emelkedett az óceánjáróhoz köthető hantavírusos esetek száma

Újabb földrengés volt Horvátországban

Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében

Drogcsempész hajóra mért csapást az amerikai hadsereg, egy terrorista meghalt a támadásban

Vegyianyag szivárgás történt egy papírgyárban az Egyesült Államokban

Kukásautó ölt meg egy hajléktalan nőt, a kukások csak úgy ott hagyták

Halálos tragédia, tinik repültek ki egy autóból - Fotó

Holttestet találtak a Dunában, kiderült, ki az áldozat

Tíz hónapos kisbaba rekedt egy parkoló autóba, videón a mentőakció

Hat napnyi pokol: sokkoló vallomást tett az emberrablás túlélője

Napernyő végzett egy asszonnyal, miközben a férjével vacsorázott