
Drón csapódott be egy romániai panelházba

Legalább húsz magyar rekedt a kedvelt üdülőhelyszínen a Tanzániához tartozó Zanzibáron, ahol brutális zavargások törtek ki – hívta fel a figyelmet a Mandiner.
Mint kiderült, a szigeten lövéseket lehetet hallani, és a repteret, a közúti tömegközlekedést és a tengeri kompjáratokat is leállították, és egy napig nem volt internet elérhetőség sem.
A Blikk beszélt egy magyar családdal, akiknek a hotel recepciósa elmondta, hogy a választások miatt lehet káosz és bár a család bejutott közben a reptér biztonsági zónájába, arról nincs hír, hogy felkerültek-e a gépre.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön közölte, hogy folyamatos a nagykövetségi ügyelet a tanzániai zavargások miatt, és a konzulok fogadnak minden bajba jutott magyar állampolgárt.
A zavargások ugyanakkor főleg az ország szárazföldi részét érintették, a turisták körében is népszerű Zanzibárt szigetet nem
– húzta alá a tárcavezető.
A Kenya Airways és az Ethiopian Airlines nemzetközi járatai viszont továbbra is repülnek, de a megmaradt kapacitások hamar beteltek, és több repülőteret is lezártak.
Jelenleg nincs tudomásunk veszélyben lévő magyarokról a térségben, de folyamatosan nyomon követjük az eseményeket
– közölte a politikus, majd hozzátette, hogy a regisztrált magyar állampolgárok mindegyikének közvetlen üzenetet küldtek a Konzinfo applikáción keresztül, és folyamatosan tartják a kapcsolatot a térségben tartózkodó magyarokkal.
Veszélyben lévő magyar állampolgárról jelenleg nincs tudomásunk, a konzuli szolgálathoz sem érkezett ilyen jellegű segítségkérés.. Folyamatosan kapcsolatban vagyunk az érintett utazási irodákkal annak érdekében hogy mielőbb megoldást találjunk a magyarok hazautazására
– erősítette meg az országgyűlési képviselő.

Drón csapódott be egy romániai panelházba

WHO: tizenháromra emelkedett az óceánjáróhoz köthető hantavírusos esetek száma

Újabb földrengés volt Horvátországban

Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében

Drogcsempész hajóra mért csapást az amerikai hadsereg, egy terrorista meghalt a támadásban

Vegyianyag szivárgás történt egy papírgyárban az Egyesült Államokban

Kukásautó ölt meg egy hajléktalan nőt, a kukások csak úgy ott hagyták

Halálos tragédia, tinik repültek ki egy autóból - Fotó

Holttestet találtak a Dunában, kiderült, ki az áldozat

Tíz hónapos kisbaba rekedt egy parkoló autóba, videón a mentőakció

Hat napnyi pokol: sokkoló vallomást tett az emberrablás túlélője

Napernyő végzett egy asszonnyal, miközben a férjével vacsorázott