
Elszabadult egy sífelvonó, száz embert evakuáltak
Az Európai Parlament keddi ülésén arról döntött, hogy nem függeszti fel Magyar Péter és Ilaria Salis mentelmi jogát. A magyar hatóságok több ügyben is kezdeményezték Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését, köztük egy mobiltelefon-eltulajdonítási eset és két rágalmazási eljárás miatt. A testület azonban – a jogi bizottság korábbi ajánlását követve – úgy ítélte meg, hogy nincs indok a mentelmi jog megvonására.
Ilaria Salis, az olasz szélsőbaloldali politikus esetében szoros volt a döntés: 306 képviselő szavazott a mentelmi jog fenntartása mellett, 305 ellene, vagyis mindössze egy szavazaton múlt az eredmény. A voksolás után egy képviselő jelezte, hogy technikai hiba miatt nem tudott szavazni, és újraszavazást kért, de Roberta Metsola, az EP elnöke ezt nem engedélyezte, így az eredmény érvényben maradt. A döntést követően Salis képviselőtársai tapssal köszöntötték az ülésteremben.
Salist a tavalyi EP-választások során választottak meg az Európai Baloldal európai parlamenti képviselőjének.
Budapesten elfogott antifa aktivista ellen bűnszervezetben elkövetett három rendbeli, két esetben társtettesként, egy esetben bűnsegédként elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete miatt emeltek vádat Magyarországon.
A szavazás után Bóka János, a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselője közösségi oldalán bírálta az Európai Parlamentet.
Így működik Brüsszel. Aki az ő érdekeiket szolgálja, azt minden körülmények között megvédik – de csak addig, amíg az ő érdekeiket szolgálja
– írta.
Hozzátette: „Magyar Péter Brüsszel politikai megrendeléseinek végrehajtására készül. Aki már most a mentelmi joga mögé bújik, az soha nem lesz szabad döntéshozó.”
A magyar kormányoldal szerint ez azt mutatja, hogy Brüsszel szelektíven alkalmazza a jogállamisági elveket.
Az EP leszavazta Dobrev Klára mentelmi jogának felfüggesztését
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésének keddi munkanapján leszavazta Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) EP-képviselője uniós parlamenti mentelmi jogának felfüggesztése iránti kérelmet.
Dobrev Klára európai mentelmi jogának felfüggesztését egy becsületsértési per kapcsán kérte Magyarország.
A DK elnökének EP-képviselői mentelmi jogának fenntartásáról a jelenleg 720 tagú Európai Parlament plenárisa kézfeltartással szavazva úgy döntött, hogy nem függeszti fel a politikus mentelmi jogát.

Elszabadult egy sífelvonó, száz embert evakuáltak

Németország történelmének legnagyobb rablását hajtották végre

Összevesztek a WC papíron, gyilkosságig fajult a vita

Belehalt anya-lánya az ünnepi vacsorába

Salvini tiltakozott, de Olaszország 2026-ban is folytatja Ukrajna katonai támogatását

Az indiai elnök elítéli az orosz elnök háza elleni támadást

Észt hírszerző: Moszkva nem készül támadásra a NATO ellen

A háborús őrület nem áll meg - Németország saját atomfegyvert akar

Meghalt egy magyar egy lavinabalesetben Tirolban

Végzett magával a fogdában a kilenc ember életét kioltó surinamei késes ámokfutó

Kiderült, mekkora örökségért ölhette meg az anyját a nagyszebeni nő

Rémálommá vált egy család síelése, egy gyerek életéért hosszasan küzdöttek