
Brutális földrengésről került ki videó, több áldozatról szólnak a hírek
A férfit, akit a német adatvédelmi szabályok miatt csak Szerhij K.-ként neveztek meg, az olasz csendőrség fogta el csütörtökre virradóra Rimini tartományban egy hétfőn kiadott európai elfogatóparancs alapján. Olaszországból Németországba szállítják, ahol bíróság elé kell állnia. A német szövetségi ügyészség közölte: Szerhij K. ellen robbantásban való bűnrészesség, szabotázs és jelentős vagyoni károkozással járó rongálás miatt indul eljárás.
A nyomozás szerint a gyanúsított egy csoport tagjaként 2022. szeptember 26-án robbanószerkezeteket helyezett el a Balti-tenger mélyén futó vezetékeken a dániai Bornholm-sziget közelében. A csapat egy Rostockból induló vitorlás jachttal jutott el a helyszínre; a hajót egy német cégtől bérelték ki hamis okmányokkal és közvetítők segítségével.
Mivel a robbanások Svédország, Dánia és Németország gazdasági övezetét is érintették, mindhárom ország külön vizsgálatot indított az ügyben, ám Stockholm és Koppenhága időközben lezárta az eljárást, így a nyomozást jelenleg kizárólag Berlin folytatja.
Az Északi Áramlat-1 Oroszország fő gázszállítási útvonalaként szolgált Németország felé egészen addig, amíg Moszkva 2022 augusztusában le nem állította a szállításokat. Az Északi Áramlat-2 soha nem kezdte meg működését, mivel Berlin az engedélyezési folyamatot az ukrajnai háború előtt felfüggesztette.
Német lapértesülések 2023-ban arról cikkeztek, hogy egy Ukrajna-barát csoport állhat a szabotázs mögött, de Kijev következetesen tagadta, hogy köze volna a robbantásokhoz.
Forrás: MTI

Brutális földrengésről került ki videó, több áldozatról szólnak a hírek

Összepréselték egymást a szurkolók, meghalt egy ember a nézőtéren – Videó

„Csak lőj le!” – halálos lövés lett a veszekedés vége egy szerelmi háromszögben

Csákánnyal végzett sérült féltestvérével a fészerben

Robotkutyák űzték el a betolakodót - Új korszak a biztonságban

Már Brüsszelben is kongatják a vészharangokat az energiaválság miatt – Európa kifogyhat a kerozinból

Gördeszkával verte agyon nagymamáját egy férfi

Kisiklott egy Szegedre tartó személyvonat, fotókon a helyszínen uralkodó állapotok

Több gyermeket mészárolt le egy férfi egy afrikai óvodában

Gyerekek hamvaival csalt egy temetkezési vállalkozó

Ismét megtámadták a Magyarországot is ellátó Török Áramlat gázvezetéket az ukránok

7 hónapos csecsemőt lőttek le, édesanyja karjaiban halt meg