
Egészen furcsa módon védekezik egy Dél-Kínában felfedezett új kígyófaj
A tájékoztatás szerint a nyomozást az ügyben a bajor tartományi bűnügyi hivatal folytatja, mivel a gyanúsítottak egyike egy rendőr. A feljelentést az ügyben a PETA állatvédő szervezet és egy magánszemély tette.
A két méter hosszú harcsa a rendőrség szerint legalább öt fürdőzőt támadott és sebesített meg június 20-án a dél-bajorországi Brombach-tóban, és azóta egy újabb támadásra is sor került.
A rendőrség a helyi horgászegylettel és a vízfelügyelettel együtt eldöntötte a ragadozó megölését, mivel szerintük fenyegetést jelentett a fürdőzőkre, illetve a tó partján tartott zenei fesztivál látogatóira.
Az ügyben gyanúsított rendőr a hatóságok szerint háromszor is a vízbe lőtt, de nem sebesítette meg halálosan a halat. Később halászok próbálkoztak meg kifogásával, és 40 perc után sikerrel is jártak.

Heinzlmeier szerint most átfogóan meg kell állapítani a tényállást. Ebben központi kérdésként merül fel, hogy indokolt volt-e a harcsa megölése, máskülönben az állatvédelmi törvény ételmében ez a cselekedet jogellenes volna.
A nyomozás előreláthatóan néhány hétig fog tartani.
A harcsák ugyan nagyon nagyra megnőhetnek, de normális esetben éjszaka aktívak, és nem támadnak emberre, incidensekre csak a májustól júniusig tartó ívási időszakban kerülhet sor, ha a fürdőzők véletlenül túl közel kerülnek a halak szaporodási helyéhez - mondták bajor szakemberek.
A szakértők szerint a Brombach-tóban azért történhettek támadások, mert a tónak alacsony a vízszintje, és a növényzettel benőtt sekély tópart helyett a harcsák a mélyebb vizekben kényszerültek ívóhelyet keresni maguknak. További támadásokat nem tartanak valószínűnek, mert ezekben a napokban véget ér az ívási szezon.
MTI/A fotó illusztráció (Shutterstock)
Korábbi tartalom:

Egészen furcsa módon védekezik egy Dél-Kínában felfedezett új kígyófaj

Felszálláshoz készülő repülőgép ütött el egy embert a kifutópályán

A hadsereg sok dzsihadistát megölt Nigéria északi részén

Háromnapos tűzszünetet jelentett be Trump Ukrajna és Oroszország között

Rosszul vágta le a haját, megkéselte fodrászát - Videó

Drámai mentőakció zajlott egy játszótéren, tűzoltók rohantak a bajba jutott gyermekhez

„Megölted a kutyáimat!” – Vérbe fulladt egy 30 éves házasság

Több túrázó meghalt, miután kitört a vulkán Indonéziában

Darázsfajt neveztek el David Attenborough-ról 100. születésnapja alkalmából

Horror egy étterem előtt, több lövés is eldördült

Nyilvánosságra került Jeffrey Epstein feltételezett búcsúlevele

A lengyel elnök népszavazást kezdeményez az uniós klímapolitika és az energiaárak ügyében