2025. november 27. csütörtök, Virgil
2°C Budapest

16 éve van halálsoron a nő, most kiderült, mégis ártatlan lehet

A bíró szerint a halálraítélt anya mégsem ölte meg a lányát, több, az ártatlanságát megerősítő bizonyítékot eltitkoltak.
Tenyek.hu
2024. november 18., hétfő 20:21
Vágólapra másolva!

Egy texasi nőt 2007 februárjában halálra ítéltek 2 éves lánya meggyilkolásáért. Most azonban a pert felügyelő bíró azt állítja, hogy a nő mégis ártatlan - írta a Crimeonline.

Melissa Elizabeth Lucio 16 éve ül a halálsoron egy texasi börtönben. 2007 februárjában ítélték el két éves kislánya, Mariah Alvarez meggyilkolásáért, de ő és ügyvédei ragaszkodtak ahhoz, hogy a gyerek véletlenül zuhant le a lépcsőn, és ennek következményeként halt meg, súlyos sérüléseit nem a nő szándékos bántalmazása okozta.

A most nyilvánosságra került, októberben hozott új ítéletében a nő ügyét 2007-ben tárgyaló bíró is azt állítja, hogy az 56 éves anya valójában ártatlan, és nem ölte meg a lányát.

Arturo Nelson rangidős bíró már áprilisban kérte Lucio ítéletének hatályon kívül helyezését, mivel szerinte a tárgyaláson eltitkolták a nő ártatlanságát megerősítő bizonyítékokat. 

Nelson bíró azt írta, hogy „egyértelmű és meggyőző bizonyítékok állnak rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy Mariah két nappal a halála előtt véletlenül esett el a lépcsőn, ahogyan az elítélt azt a rendőrségnek mondta”, valamint bizonyítékok vannak arra vonatkozóan is, hogy „Mariah kiterjedt zúzódását nem bántalmazás okozta, hanem az esésének szövődménye”.

Fotó: Melissa Lucio/Innocence Project

A perbe soha nem került bizonyítékok között szerepeltek a Lucio többi gyermekével folytatott interjúk is, amelyben elmondták a nyomozóknak, hogy testvérük véletlenül esett le a lépcsőn, és anyjuk nem bántalmazta a kislányt.

A nő több gyereke állította, hogy testvérük egészségi állapota az esés után romlott.

A minden bizonnyal ártatlanul 16 éve börtönben ülő anyjuk lehetséges szabadulásának hírére rokonai szinte extázisba estek.

- nyilatkozta Lucio fia és menye, John és Michelle Lucio Nelson bíró ítéletének nyilvánosságra hozatalakor.

Most a texasi büntetőjogi fellebbviteli bíróság dönt arról, hogy hatályon kívül helyezi-e az ítéletet.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk