
Videós értekezlet közben vécézett egy képviselő és ezt élőben közvetítette
Robert Fico pénteken közel kétórás műtéti beavatkozáson esett át, mialatt az orvosok megpróbálták az „állapotát a pozitív prognózis felé mozdítani” – tájékoztatott Robert Kaliňák védelmi miniszter a kormányfő állapotáról pénteken a besztercebányai F. D. Roosevelt Egyetemi Kórház előtt – írta meg az Új Szó.
„Az állapota továbbra is nagyon súlyos” – tette hozzá anélkül, hogy részleteket közölt volna.
A lap cikke szerint az újabb műtét a sebek gyorsabb gyógyulását segíti.
A védelmi miniszter hozzátette, néhány napba beletelik, míg egyértelművé válik, miként alakul tovább a kormányfő egészségügyi állapota.
„Jobb kedvem van, mert látom az előrelépést” – mondta Kaliňák. A mai műtét azt bizonyítja, hogy az első műtét jól sikerült.
A kormányfőhelyettes szerint a lőtt sebek esetében az első négy nap kritikus.
Fico eszméleténél van, állapota stabil, azonban továbbra is nagyon súlyos.
Miriam Lapuníková, a besztercebányai F. D. Roosevelt Egyetemi Kórház igazgatója elmondta, a miniszterelnökön CT-vizsgálatot végeztek, ennek eredményei alapján eltávolították a lőtt sebből visszamaradt, elhalt szöveteket. Hozzátette: ez megszokott eljárásnak számít.
„A páciens állapota valóban súlyos, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályon kezelik” – tájékoztatott.
A kórházigazgató elmondta, hogy minden reggel egy szakértői konzorcium határozza meg, mi legyen a következő lépés, emiatt az sem világos, szükség lesz-e még további műtétekre. Lapuníková megígérte, a kórház minden nap friss jelentést ad a kormányfő egészségügyi állapotáról a közösségi hálón – írta az Új Szó.
Kaliňák elmondta azt is, elképzelhető, hogy a jövőben a miniszterelnök valamelyik pozsonyi kórházba kerül át, de egyelőre nincs olyan állapotban, hogy ez lehetséges legyen.

Videós értekezlet közben vécézett egy képviselő és ezt élőben közvetítette

Ártatlan rendelésből rémálom - vérfagyasztó, mi lapult a csomagban

Hajtóvadászat indult egy férfi ellen, miután késsel fejbe szúrt egy kisgyermeket

Orálisan kényeztetett egy rabot a börtönőr, szerelmeslevelekkel bombázta

Holttestet találtak az utca közepén, egy nő az áldozat

Balesetet okozott egy részeg sofőr, 77 éves anyját vitte a halálba

Manipulációval vette rá barátnőjét, hogy megölje annak szeretőjét

Az nyílt utcán zaklatták Mexikó első női elnökét – Claudia Sheinbaum feljelentést tett

Rossz rabot engedtek szabadon, összekeverték az ítéleteket

Túladagolta a betegeket, hogy nyugalma legyen – életfogytiglant kapott a hospice-kórház ápolója

Szexuális visszaélések miatt elítélték az SOS Gyermekfalvak egyik volt munkatársát

Belerúgott a bevásárlókocsijába, ezért halálra szúrta a 18 éves fiút