
Irán a hajóforgalmat fenyegeti: száz konténerszállító vesztegel a Hormuzi-szorosban
Egy kolumbiai férfi úgy gondolja, egy szarka a végzete. A 25 éves Alejandro Ríos még márciusban költözött az ausztráliai Brisbane-be, de csak szeptember 20-án kezdődött kálváriája, aminek főszereplője egy madár – számolt be a Metro.
A férfi konyhai kisegítőként dolgozik egy étteremben, és munka után minden egyes nap ugyanazon az útvonalon indul hazafelé biciklijével. Éppen eközben vált célponttá egy nap, mikor érezte, hogy valami kopog a fején.
Először el sem tudta képzelni, mi lehet az, feltételezte, csak egy fáról lepottyanó gyümölcs kocogtatta meg a sisakját. Hamar kiderült azonban, hogy egy szarka kívánja a vérét, amely minden egyes nap, ugyanabban az időpontban megtámadta.
Csak az első alkalommal aggódtam igazán
– magyarázta Alejandro, aki féltette a szemét, de ma már képes humorral kezelni a madár sorozatos gyilkossági kísérleteit.
A férfi azt hitte, azért gyűlöli őt, mert kerékpárral teker, de aztán látta, az összes többi bringást békén hagyja, egyedül őt terrorizálja.
Egy hét után sikerült megtalálni a csodafegyvert, a biciklis gyorskötözőkkel vértezte fel fejfedőjét, így még ugyan most is látja, hogy vár rá a szarka, de már nem merészkedik olyan közel, mint korábbam.
A territoriális madaraknak híresen kiváló képességük, hogy megjegyzik egyes emberek arcait, és még jóval is később be tudják azonosítani ezeket a személyeket.

Irán a hajóforgalmat fenyegeti: száz konténerszállító vesztegel a Hormuzi-szorosban

Újabb támadáshullám söpört végig a Közel-Keleten + videó

Zelenszkij bejelentést tett az ukrán elnökválasztásról

Izrael lebombázta Irán egyik legjobban védett központját + videó

Jelentettek az ukránok: elképesztően sok orosz halt meg a háborúban – szerintük

Tetőfokára hágott a háború: sorra vonódnak be az országok a konfliktusba, Dubaj már alig látszik ki a füstfelhőből (VIDEÓ)

Kerítésbe kapaszkodva menekült meg a férfi Odesszában a kényszersorozás elől

Orbán Viktor Vlagyimir Putyinnal beszélt telefonon

Vörösfélhold: már mintegy 800 ember halt meg

Folytatódott a rakétatámadás Teherán ellen

Ukrajna civil lakossága megelégelte a kényszersorozás brutalitását – videó

Már az ukrán sajtó sem tagadja: Magyar Péterék az orosz energia betiltását tervezik