
Súlyos dolog derült ki a 40 ember életét követelő bár ügyében
A veszélyre figyelmeztető hivatalos felhívást még nem oldották fel, de a hatóságok
jelenleg nem észlelnek megemelkedett értékeket
- közölte a rendőrség.
A tűzoltóság közleményében arról számolt be, hogy méréseik szerint nincs veszélyes vagy káros gázkoncentráció a levegőben. Korábban Hamburg belvárosát is sűrű füst borította be, ám ez azóta nagyrész eloszlott.
A tűz hajnalban keletkezett Rothenburgsort városrészben, az Elba folyó közelében egy járműtelep területén. A járműveken és más ott tárolt gépeken kívül egy raktár is lángot fogott. A tűzben folyadékok és porok tárolására használt konténerek is megsérültek, és mivel nem lehetett tudni, hogy mi tartalmaznak, félő volt, hogy mérgező vegyi anyagok is kiszabadultak.
Az NDR német regionális közszolgálati rádióállomásnak a tűzoltóság képviselői korábban azt mondták: fennáll a veszélye annak, hogy mérgező, igen toxikus hidrogén-szulfid került a levegőbe. A tűzoltók is csak légzőkészülékben dolgozhattak a helyszínen. A tűz oltásában és a kárelhárításban, ami egész nap tartott, több mint kétszáz katasztrófavédelmi szakember vett részt. A tűz okának felderítését a rendőrség csak a tűz eloltása után tudja megkezdeni A hatalmas füst miatt napközben a német vasúttársaság több regionális vonatjáratot volt kénytelen átirányítani vagy törölni.
Forrás: MTI

Súlyos dolog derült ki a 40 ember életét követelő bár ügyében

Kidobta az ablakon kislányát egy nő, nyomós oka volt rá

Agyonlőtte kerekesszékes nagymamáját egy unoka

7 éves kislányt erőszakolt meg egy férfi

12 éves halt meg egy cápatámadásban

Brüsszel kész megkerülni az Európai Parlamentet: jöhet a Mercosur-megállapodás ideiglenes bevezetése

Másfél évtizeden át is ömölhet a pénzünk Ukrajnába, az ukránok felvázolták, mit várnak el

Tizennyolc baleset történt egy rövid németországi autópályaszakaszon a csúszós útviszonyok miatt

Az orosz erők légibombákkal támadtak Zaporizzsja megyében

Kilenc embert keresnek egy új-zélandi földcsuszamlás után, amelyet a rekordeső okozott egy kempingben

Halálra éheztette 11 éves lányát a kegyetlen nő

„Mi is áldozatok vagyunk” – megszólalt a svájci ,,halálbár” tulajdonosa