
Éheztették és kutyapórázon tartották kislányukat
A The Economic Times című indiai gazdasági lap beszámolója szerint a Telangána szövetségi államban található Haidarábádban felállított készülékben 5 kilogrammnyi 24 karátos aranyérme fér el nyolc változatban, 0,5 grammtól 100 grammig. A vásárlás bankkártyával történik.
Az indiai Goldsikka Pvt Ltd. magáncég által gyártott készülék képernyőjén megjelenő arany ára valós időben frissül a londoni tőzsde jegyzéseinek változásaival összhangban. A gyártó szerint az ATM védelmi rendszerrel rendelkezik a hackelés ellen, fel van szerelve beépített videokamerával, hangriasztóval és kommunikációs vonal köti össze a rendőrséggel.
Az aranyérme ATM az üzemelés első napján 20 ügyfelet szolgált ki. A Goldsikka 3000 ilyen ATM-et tervez telepíteni Indiában, és termékével ki akar lépni a világpiacra is.
Forrás: MTI

Éheztették és kutyapórázon tartották kislányukat

Kaja Kallas kijelentette, Brüsszel azon dolgozik, hogyan tudják kierőszakolni Magyarországból a 90 milliárdos hadikölcsön jóváhagyását

Többen meghaltak egy épülettűzben az indiai fővárosban

Hátborzongató gyilkosság: Döbbenet, hova vezetett a fiatalkorú gyanúsított első útja

Lezuhant egy svájci sífelvonó kabinja - videóval

Elsüllyedt egy vontatóhajó Romániában, az öttagú legénységből senkit nem sikerült élve kimenteni

Bebizonyosodott, hogy ukrán kémhálózat segíti a Tisza Pártot

Teljesen leállt a légi utasforgalom Berlinben sztrájk miatt

Most érkezett: eltalálta egy lövedék az iráni atomerőművet

Többen meghaltak a libanoni főváros központját érő izraeli légitámadásokban

Kitört a botrány: drónokkal megpakolt ukrán csempészeket kaptak el

Teljesen elgurult az egyik ukrán militáns gyógyszere: a magyarok fűtsenek lótrágyával és fával (VIDEÓ)