2025. október 31. péntek, Farkas
14°C Budapest

Fogamzásgátló eszköz helyett nyalókapálcikát ültetett a páciensek bőre alá

A 38 éves Jose Daniel Lopez álorvos legalább 25 nőt vett rá arra, hogy egy biztonságosan szabadalmaztatott fogamzásgátló eszközt alkalmazzanak. Legalábbis azt állította, mert helyette sima nyalókapálcákat ültetett a bőrük alá – néhányan teherbe is estek.
Tenyek.hu
2022. május 02., hétfő 09:34
Vágólapra másolva!

Letartóztatták azt a venezuelai férfit, aki meghamisított diplomával dolgozott nőgyógyászként és hibát hibára halmozott – írta meg a Mirror.

Fotó: Venezuelai Rendőrség (La Victoria)

A nyomozás adatai szerint mintegy 25 nő esett áldozatul Jose Daniel Lopeznek, aki a venezuelai La Victoria és Maracay városok egészségügyi központjaiban rendelt.

Azt ígérte pácienseinek, hogy egy újfajta, bőr alá beültethető fogamzásgátló eszközt tesz karjukba, mely a terherbeesés esélyét a legminimálisabbra csökkenti.

Az érintett nők azonban arról számoltak be, hogy bennük maradtak az idegen testek, és néhányan még teherbe is estek, mivel a nyalókarúd – mint fogamzásgátló módszer – nem működött.

A tisztviselők azt tanácsolták mindenkinek, akit a kórházban kezeltek, hogy menjenek el kivizsgálásra és bizonyosodjanak meg arról, hogy nincs-e nyalókapálca-implantátumuk.

Lopezt azután kapták el, hogy több áldozat is rájött az átverésre és jelentették a hatóságoknak.

A férfit El Castano környékén, a Zuata plébánián, Aragua államban tartóztatták le, ahol a törvény elől bujkált.

Számos bűncselekménnyel vádolják, beleértve az illegális orvoslást, az orvosi funkciók bitorlását és hamis dokumentumok felhasználását.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk