
Letartóztatták az anyát, miután a szekrényből előkerült lányának a holtteste
Az ötéves Liam Moore, aki a kanadai Ontarioban él körülbelül 20 dollárnyi (6700 forintnyi) zsebpénzt halmozott fel házimunkák elvégzésével.
A kisfiú hiába óvodás még, már ilyen fiatalon megtanulta: aki segítségre szorul, annak segíteni kell.
"Azért adom oda, mert Ukrajnának pénzre van szüksége" - mesélte Liam az ottawai CTV News-nak.
A kisfiú a Szent Pál Katolikus Általános Iskolába jár, ahol diákok, tanárok és szülők egyaránt támogathatják különböző felajánlásokkal Ukrajnát. Az elmúlt hetekben Liam és iskolatársai tanultak az orosz-ukrán háborúról és annak a vele egykorú gyerekekre gyakorolt hatásairól.
"Nagyon izgatott volt, hogy segíthet. Azt mondta, hogy szeretné, ha mindenki biztonságban élhetne Ukrajnában" - mondta a kanadai lapnak a kisfiú édesanyja, Pam Moore.
A diákok az adományokért cserébe pizsamát és vicces kalapokat kaptak, amiket aztán nyugodtan viselhettek az órákon. A legtöbben csak pénzérméket ajánlottak fel, Liam azonban a teljes zsebpénzével szállt be a támogatásba.
Az egész osztály elképedt, miután meglátták, hogy milyen önzetlen gesztust tett a kisfiú. Az egyik iskolatársa, Allyson Gowswell szerint mindenki tapsolt és ujjongott, hogy kifejezze háláját a gyermek felé.
Liam eredetileg egy új akciófigurára tette félre a pénzét, ám édesanyja szerint ez egyáltalán nem zavarja a gyermeket, ő csak egyszerűen örül, hogy segíthetett.
"Tulajdonképpen van elég játékom" - tette hozzá Liam.

Letartóztatták az anyát, miután a szekrényből előkerült lányának a holtteste

Megkötözte, autóba tuszkolta, majd felgyújtotta volt főnökét barátnője segítségével

Izraeli fegyvergyár elleni támadás: válságstábot hívtak össze Csehországban + videó

Terrortámadás Csehországban: már Közép-Európába is elért az illegális migráció hatása, amit eddig csak Nyugat-Európában láttunk

Terrortámadás történt Csehországban: felgyújtottak egy Izraelhez köthető fegyvergyárat

Életét vesztette egy olasz hegymászó a Mont Blanc-on

A gyártó szerint váratlan, heves szélroham okozta a halálos áldozattal járó szerdai drótkötélpálya-balesetet Svájcban

Tűz ütött ki egy autóalkatrész-gyárban Dél-Koreában, sokan megsérültek

Meloni azt mondta az uniós vezetőknek, hogy megérti Orbán Viktor ukrajnai álláspontját

Éheztették és kutyapórázon tartották kislányukat

Kaja Kallas kijelentette, Brüsszel azon dolgozik, hogyan tudják kierőszakolni Magyarországból a 90 milliárdos hadikölcsön jóváhagyását

Többen meghaltak egy épülettűzben az indiai fővárosban