2026. július 26. vasárnap, Anikó, Anna
30°C Budapest

Autós oltóközpont nyílt Kolozsváron

 Az oltóközpontban előjegyzés nélkül kaphatják meg a Pfizer által gyártott vakcinát a jelentkezők, maximum négyen egy autóban. 
Tenyek.hu
2021. április 26., hétfő 16:02
Vágólapra másolva!

Kolozsvár polgármesteri hivatala autós oltóközpontot nyitott hétfő délután a helyi Horia Demian Sportcsarnok parkolójában.

Amint Emil Boc polgármester közölte az egyik közösségi portálon, az oltóközpontban előjegyzés nélkül kaphatják meg a Pfizer által gyártott vakcinát a jelentkezők. Egy gépkocsiban négy személyt oltanak be. A procedúra idején egyiküknek sem kell kiszállnia a járműből, de viselniük kell a védőmaszkot.

Érkezéskor igazolniuk kell magukat, ki kell tölteniük az egészségi állapotukra vonatkozó kérdőívet, és válaszolniuk kell a helyszínen tartózkodó orvos kérdéseire, majd a leeresztett ablakokon keresztül beadják nekik az oltást.

Ezt követően negyedórán át még a parkolóban kell maradniuk, hogy az egészségügyi személyzet közbeléphessen, ha allergiás tüneteik jelentkeznek. Az oltóközpont a hét minden napján nyitva tart nyolc és húsz óra között.

A kolozsvári a második autós oltóközpont Romániában, az, elsőt szombaton nyitották meg Déván. Romániában Kolozs megye vezeti az oltási statisztikát. A közel 700 ezer lakost számláló megyében hétfőig a lakosság 34,2 százaléka megkapta az első adag vakcinát.

null
null
null
null
null
null

Fotók: MTI/Kiss Gábor

 

MTI

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk