Vitályos Eszter: a kormány célja, hogy a gyermekeket nevelő családok semmiben ne szenvedjenek hátrányt

A kormány célja az, hogy a gyermekeket nevelő családok semmiben ne szenvedjenek hátrányt azokhoz képest, akiknek nincsen gyermeke, ezért hirdette meg a miniszterelnök Európa legnagyobb adócsökkentési programját a hétvégén - hangsúlyozta a kormányszóvivő az M1 csatorna hétfő reggeli műsorában.

Vitályos Eszter azt mondta, a kormány mindenképpen kedvezni szeretne azoknak a családoknak, ahol van gyermek, és arra szeretnék őket ösztönözni, hogy érezzék magukat biztonságban, és akár vállaljanak még több gyermeket.

A kormányszóvivő a két- és háromgyermekes édesanyák élethosszig tartó szja-mentességét a legfontosabb intézkedésnek nevezte. A kétgyermekes anyák esetében több lépcsőben jövő január elsejétől lesz ez az intézkedés elérhető, a háromgyermekesek esetében pedig már idén októbertől - ismertette, majd hozzátette: a részletszabályokat a szaktárca dolgozza ki.

Vitályos Eszter szólt a gyermekek után járó családi adókedvezmény megduplázásáról is. Mint mondta, ez két lépcsőben fog megtörténni: július 1-jétől 50 százalékos emelés lesz, majd jövő január 1-jétől még 50 százalék. Ezen felül szja-mentes lesz a csed és a gyed, ami akár több tízezer forint megtakarítást is fog jelenteni - fűzte hozzá.

Ezekkel az intézkedésekkel a magyar családok zsebében jóval több pénz fog maradni egy adott hónap végén, és bizonyos számítások szerint ez akár az egymillió forintot is elérheti éves szinten, ami óriási segítség a családoknak - fogalmazott a kormányszóvivő.


Vitályos Eszter a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában a nyugdíjasokat érintő kormányzati intézkedésekről elmondta, a kormány fenn fogja tartani a 13. havi nyugdíjat, amit 2021-ben vezetett vissza, miután 2009-ben a balliberális kormányok elvették azt.

A kormányszóvivő megemlítette a nyugdíjasok számára kiterjesztett vidéki otthonfelújítási programot, amely több mint 2900, ötezer főnél kisebb településeken lesz elérhető, és hárommillió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak a pályázók.

A nyugdíjasok áfa-visszatérítéséről szólva Vitályos Eszter azt mondta, a kormány egy olyan célzott támogatást talált ki - ennek részleteit fogja kidolgozni most a szaktárca -, amely arról szól, hogy az alapvető élelmiszerek után fizetett áfa egy bizonyos részét egy meghatározott összeghatárig a nyugdíjas társadalom fogja megkapni.

Hozzátette, az ellenzék részéről folyamatosan kapják azokat a kritikai észrevételeket, hogy miért nem áfát csökkent a kormány. Elmondta, azért, mert a kormány korábban csökkentett már áfát bizonyos termékeknél, és az eredmény az lett, hogy "ezt lenyelik a kereskedők, tehát náluk marad ez az összeg".

A kormányszóvivő beszélt a rezsicsökkentésről is, ami véleménye szerint óriási segítség nemcsak a nyugdíjasoknak, hanem a magyar családoknak is. A magyarok abba a körbe esnek, akik a legkevesebb rezsit fizetik Európában - hangsúlyozta Vitályos Eszter.

MTI

2025. február 24. 13:59
Gyilkosság történt a XVIII. kerületben
Holttan találtak egy férfit, kiderült, hogy emberölés áldozata lett.
Szörnyethalt az első munkanapján egy férfi Létavértesen
Nyomozást indított a rendőrség.
Két fiatal lányt is molesztált egy hajdú-bihari hittantanár
Az egyház felfüggesztette, az ügyészség pedig vádat emelt ellene.
Szörnyű halálos tragédia történt az M5-ösön
Hatalmas sebességgel csapódott bele egy kamionban egy autós az M5-ösön kedden Kecskemét közelében.
Emberi csontok hevertek egy miskolci udvaron
Nem ember lehet a tettes.
Horváth László: két hét alatt 300 kilogramm kábítószert foglalt le a rendőrség
Háromszáz kilogramm kábítószert foglalt le a rendőrség az elmúlt két hétben, a kormányzat által a droggal szemben me...
XXI. Század Intézet: Magyar Péter indítványa "háborús állásfoglalás"
A Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, EP-képviselője és képviselőtársai által benyújtott közös állásfoglalásra irányu...
Kórházban gyújtogatott egy beteg, többeket kellett kimenekíteni az épületből
Tűzoltók siettek a helyszínre.
Szentkiráliyi Alexandra: Velejéig átjárja a fővárost a politikai korrupció
Karácsony Gergely és Magyar Péter emberei körül is hemzsegnek a korrupt dollárok és eurók – emelte ki a Fidesz fővár...
Már lemondott a gyerekvállalásról a fiatal, magyar énekesnő
Más tervei vannak.

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.