Vitályos: a kormány garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést

"A nyugdíjasok számíthatnak ránk!" A kormány, ahogy minden évben, 2025-ben is garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést - írta a kormányszóvivő kedden a Facebook-oldalán.

Vitályos Eszter hozzátette, a megszokott rend szerint novemberben januárig visszamenő nyugdíjkiegészítést fizetnek akkor, ha az év végi, tényleges infláció magasabb az év elején becsültnél. Ez várhatóan idén is így lesz, a nyugdíjkiegészítés novemberben érkezik - jelezte.

Felhívta a figyelmet: a kormány vállalása szerint idén februárban is kifizették a 13. havi nyugdíjat.

"Biztosítjuk a rezsicsökkentést, amelynek köszönhetően a magyar nyugdíjasok fizetik Európa legalacsonyabb gáz- és áramárát, a kereskedők élelmiszerár-emelését is letörtük. Az árréscsökkentéssel átlagosan 18,8 százalékkal csökkentettük a nyugdíjasok számára fontos, alapvető élelmiszerek árát, és a nyugdíjasoknak áfa-visszatérítést vezetünk be" - írta a kormányszóvivő.

MTI

2025. április 08. 17:05
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
A szlovák kormány azt szeretné, ha a jövő héten megállapodást köthetne az Európai Bizottsággal, aminek a révén elker...
Hazafelé tartottak, amikor árokba csapódtak és felborult az autójuk.
Szombaton Nagykanizsán tartotta meg kongresszusát a Tisza Párt. A rendezvényre érkezőket Ruszin-Szendi Romulusz közp...
A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgóklubja végleg visszavonultatta a 20...