Véget ért a rémálom, elfogták a rotterdami sorozatgyilkost

A fiatal férfi véletlenszerűen választotta ki az áldozatait.

Véget ért a rémálom, elfogták a rotterdami sorozatgyilkost. A holland rendőrség pénteken bejelentette, hogy őrizetbe vett egy 24 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy az utóbbi két hét folyamán ő ölhetett meg "véletlenszerűen" három embert Rotterdamban – írta az MTI.

Az ügyben eljáró ügyész, Hugo Hillenaar a sajtónak nyilatkozva elmondta, hogy a férfinek nem volt állandó bejelentett lakcíme, és csütörtök esti elfogásának helyszínén egy fegyvert is találtak. Hozzátette, hogy "egy rémálom érhet véget a rotterdami emberek és a rendőrség számára egyaránt, miután megtapasztalták, hogy milyen az, amikor egy szabadon sétáló ember véletlenszerűen választja ki, majd lövi le áldozatait az utcán". Elmondta azt is, hogy a korábban csak kisebb vétségek elkövetése miatt ismertté vált gyanúsított a Holland Királysághoz tartozó Curacao szigetén született, majd Hollandiában nőtt fel.


Azután vették őrizetbe egy áruházban, hogy meggyanúsították: ő ölt meg csütörtökön lőfegyverrel egy 81 éves férfit, aki már a harmadik áldozata lehetett. A gyilkosságsorozat december 21-én kezdődött, amikor egy 63 éves férfit ért fejlövés, aki később belehalt sebeibe. Egy héttel később egy 58 éves férfit lőttek le ugyanabban a városrészben, hasonló körülmények között. Fred Westerbeke városi rendőrfőnök elmondta: mivel az áldozatok között semmilyen kapcsolatot nem tártak fel, úgy gondolják, hogy az elkövető véletlenszerűen választotta ki és ölte meg őket. Carola Schouten, Rotterdam polgármestere az őrizetbevételt úgy kommentálta, hogy az "nagy megkönnyebbülést váltott ki a város lakosságának körében".

MTI/Címlapfotó: NOS Hivatalos X oldala

2025. január 03. 21:01
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
Óriási érdeklődés övezte a miniszterelnök beszédét a Papp László Sportarénában.
Mi azt akarjuk, hogy Magyarország és mi, magyarok, nagyok legyünk és gazdagok. Egyszerűen naggyá tesszük Magyarorszá...
A Digitális Polgári körök találkozóján Orbán Viktor is felszólalt. Azt mondta a teltházas rendezvény is bizonyítja, ...
Küzdelem a hatalomért, árulások és szerelem, teltházzal debütált az Erkel Színházban a Trón című musical, amely Huny...