
Tizennyolc baleset történt egy rövid németországi autópályaszakaszon a csúszós útviszonyok miatt
Tedros Ghebreyesus főigazgató újév első napján kijelentette: biztos benne, hogy egy éven belül visszatérhet az élet a régi kerékvágásba.
"Noha egy ország sem került ki teljesen a járvány szorításából, ám azóta már rengeteg új eszközünk van, hogy megelőzzük és kezeljük a Covid-19-et. A járvány harmadik évébe lépve biztos vagyok benne, hogy idén véget ér a pandémia, de csak ha összefogunk - mondta Twitter videójában a WHO főigazgatója.
Ghebreyesus továbbá szót ejtett az omikron variánsról is, amely folyamatosan növeli világszerte a megbetegedések számát.
Itthon mindenki számára egyenlő arányban érhető el az oltás, azonban sok helyen nem ilyen szerencsések az emberek, így a főigazgató figyelmeztetett a vakcinaelosztás egyenlőtlenségének veszélyeire.
"Egyes országok szűk látókörű nacionalizmusa és oltóanyag-felhalmozása aláásta a méltányosságot, és ideális feltételeket biztosított az omikron variáns terjedéséhez. Minél tovább áll fent az egyenlőtlenség a vakcinaelosztásban, annál nagyobb a kockázata annak, hogy a vírus olyan módon fejlődik, amelyet sem megjósolni, sem megelőzni nem tudunk" - folytatta Ghebreyesus.
"Hiszek abban, hogy ha elérjük a céljainkat, és összegyűlünk 2022-ben, akkor nem a pandémia harmadik évének végét fogjuk ünnepelni, hanem azt, hogy visszatérhetünk a Covid előtti élethez. Amikor együtt voltunk a családunkkal és a barátainkkal, hogy kiélvezzük egymás társaságát és szeretetét" - közölte a főigazgató.
A New York Times szerint eddig a világ 59% százaléka kapta meg legalább az első koronavírus elleni vakcináját.
Címlapfotó: Instagram/drtedros

Tizennyolc baleset történt egy rövid németországi autópályaszakaszon a csúszós útviszonyok miatt

Az orosz erők légibombákkal támadtak Zaporizzsja megyében

Kilenc embert keresnek egy új-zélandi földcsuszamlás után, amelyet a rekordeső okozott egy kempingben

Halálra éheztette 11 éves lányát a kegyetlen nő

„Mi is áldozatok vagyunk” – megszólalt a svájci ,,halálbár” tulajdonosa

Holttestet találtak egy iskola udvarán, folyik a nyomozás

Lopott targoncával csapatta az úton egy férfi, közben whisky-t kortyolgatott - Videó

Elkötött egy tesztkocsit egy férfi, az autókereskedőt is magával vitte

Zelenszkij volt kabinetfőnök-helyettese is érintett az ukrán háborús maffia ügyében

Ursula von der Leyen: Európa biztonsága Ukrajnától függ, ezért folytatódik a finanszírozás

Agyonvert csecsemőt találtak egy kuka mellett Miklóshalmán

Többen meghaltak a Tunéziát sújtó áradásokban