Varga Judit: kettős mércét alkalmaz az EU Magyarországgal szemben

A kettős mérce soha nem látott szinten és szemrebbenés nélkül zajlik az európai intézményekben - hívta fel a figyelmet Varga Judit hétfői Facebook bejegyzésében.

Az igazságügyi miniszter felidézte, hogy a nemrégiben meghozott litván migrációs jogszabály-módosítások is több, a hazai szabályozást - részben vagy teljes egészében - lekövető rendelkezéseket tartalmaznak.

"Érdekes, hogy pontosan ugyanezen szabályok kapcsán az Európai Unió Bírósága már megállapította Magyarország kötelezettségszegését. Mégis sehol egy bizottsági felszólító levél, sem egy rossz szó a litván intézkedések ellen" - fogalmazott a politikus.

Ha ez nem lenne elég, a litvánok a nyáron hozzákezdtek egy 550 kilométer hosszú szögesdrótkerítés építésének a belarusz határon - fűzte hozzá.


"Emlékszünk még arra, mi volt 2015-ben, mikor elsőként és majdhogynem egyedüliként Európában kiálltunk határaink védelméért? Akkor a nyugati balliberális politikusok és a brüsszeli buborék magukból kikelve tiltakoztak a magyar szabályozások miatt és a téma azóta sem került le a napirendről" - írta.

Varga Judit szerint meglepő, hogy a "jogállamiság bajnokai" most csendben vannak. "Ezen a példán is látszik, hogy a kettős mérce soha nem látott szinten és szemrebbenés nélkül zajlik az európai intézményekben.

"De nézzük mostani helyzet jó oldalát, a csend felér egy beismeréssel" - fogalmazott bejegyzésében az igazságügyi miniszter.

MTI

2021. szeptember 28. 06:29
Nemcsak az szja- és társasági adó-emelés van terítéken a Tisza Pártnál, hanem a különböző területekre juttatott pénz...
Orbán Viktor miniszterelnök támogatásáról biztosította Szabó Zsófit és Gianni Annonit.
Ismét élesen bírálta a kormány családpolitikai intézkedéseit Petschnig Mária Zita: a Tisza Párt körül mozgó megszorí...
A 13. havi nyugdíj eltörlése, a rezsicsökkentés megnyirbálása is szerepel Magyar Péterék valódi tervei között. A Tis...
Gyorsan lezongorázza a kormány a Tisza-adóról szóló nemzeti konzultációt, már nyomtatják az íveket, októberben pedig...
VÉGZETES - Meghalt egy biciklis Zalaegerszegen, miután összeütközött egy autóval. Egy irányban haladt a kocsival, am...
A Lőkösháza-Békéscsaba vasútvonal átadóján beszélt a miniszterelnök.
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 23., kedd dél
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 23., kedd reggel
Liptai Claudia keserédes pillanatról számolt be.