
Ez az igazi kegyelemdöfés: nyíltan beállt Magyar Péter mögé a baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje
Varga Judit kijelentette: az európai konzervatívok a 2024-es európai parlamenti választásokon komolyan változtathatnak az arányokon, ha hisznek a szuverén nemzetek Európájában.
Brüsszel ránk akarja kényszeríteni a nemzetközileg finanszírozott NGO-k véleményét, ez már birodalmi működés. Az NGO-k filantróp álarcot vesznek fel, de politikát csinálnak, civilnek hívják magukat, de pártként viselkednek, nagyon sok pénzből
- fejtette ki a miniszter.
Úgy fogalmazott: az Európai Bizottság "eteti" azokat az NGO-kat, amelyeknek kiszervezi az európai demokráciát. Nekünk az a dolgunk, hogy a választásokig erre mindenütt rámutassunk - szögezte le Varga Judit.
Az igazságügyi miniszter azt mondta, "az emberekkel kell kapcsolatban lenni, nem az elittel, nálunk van közvetlen kapcsolódás a törvényhozás és az emberek között, a nemzeti konzultáció intézménye ezért értékes". Ezzel szemben szerinte Brüsszel számára az a fontos, hogy valami a nagy nemzetközi NGO-k számára elfogadható-e, vagy sem.
A jogállamisági eljárást "brüsszeli bürokrata mocsárnak" nevezte, hozzáfűzve, "ezen kell menetelnünk keresztül."
Szólt a kettős mércéről és az egyre több követelésről, felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy az ilyen küzdelmek során például "a bevándorlás-ellenes pozíciónkat már nyolc éve sikeresen tartjuk".
A legnagyobb jogi kreativitással időt nyerünk, tartjuk a határzárat akkor is, ha lassan napi szintű bírságot kell fizetni kötelezettségszegésért, amiért nem engedünk be bárkit
- jegyezte meg a miniszter.
Azzal folytatta, hogy "közben halad a világ előre, és az uniós pozíció már az, hogy a visszaküldések hatékonyságát növeljék. Nyolc évig kitartottunk és most már hozzánk alakul a világ" - állapította meg Varga Judit.
Kitért a gyermekvédelmi törvény elleni támadásokra, és megemlítette, hogy "a szolgáltatások szabadságának megsértésével" vádolnak, amikor arról van szó, hogy az iskolában nem kaphatnak bármilyen felvilágosítást a gyerekek.
Azt nem mondhatják, hogy kizárjuk az LMBTQ-lobbit az iskolákból, ezért ilyen kifogásokat találnak
- mondta a miniszter, hozzátéve: átpolitizált az eljárás, mert "eltaláltuk az ideget", de nem engedjük, hogy beleszóljanak, mit gondolunk a család fogalmáról.
Forrás: MTI/ Címlapfotó: Varga Judit hivatalos Facebook-oldala

Ez az igazi kegyelemdöfés: nyíltan beállt Magyar Péter mögé a baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje

Három dolog biztos a Tisza jelöltállításával kapcsolatban: kapkodás, a hallgatás törvénye és a baloldal megjelenése

Orbán Viktor: Békecsúcs az lesz

Brüsszel újabb pénzt kér a magyaroktól Ukrajna számára, de nem teszi ki a kirakatba Orbán Viktor válaszát

Magyar Péter nem tud leszakadni a miniszterelnöki vitáról, de a jelöltjeire szájzárat rakott

Újabb részletek az ukrán korrupciós botrányban: Zelenszkij elnök is kulcsszereplő

Orbán Viktor kemény üzenete Brüsszelnek: Hiába zsarolnak minket, nem jöhet be egyetlen illegális migráns sem!

Brüsszel és a Tisza háborúba küldené a magyar katonákat

Rétvári Bence a tiszás jelöltállításról: Elfuserált, cirkuszi mutatványnak is gagyi bohóckodás

Drogfészkek bezárása indul

Tovább szorul a hurok Zelenszkij körül: őrizetbe vették az egyik legfontosabb ukrán politikust

Felgyorsultak az események Ukrajna ügyében


