Varga Judit: A kondicionalitási eljárásban tett vállalásokat Magyarország ez idáig maradéktalanul végrehajtotta

A magyar kormány által a kondicionalitási eljárásban tavaly augusztusban tett vállalásokat Magyarország ez idáig maradéktalanul végrehajtotta - írta az igazságügyi miniszter a Facebook-oldalán csütörtökön, miután munkaebéden fogadta Laurence Boone francia EU-ügyi államminisztert.

Hozzátette: "nagyon közel vagyunk a megállapodáshoz az igazságügyi csomag esetében is a Bizottsággal, nem látunk olyan nyitott politikai kérdéseket, amelyek még fennállnának".

Varga Judit bejegyzése szerint a 2024-es uniós magyar elnökségi prioritásokkal kapcsolatban francia kollégájának elmondta, hogy Magyarország a demográfia és a versenyképesség kérdéseit jelölte meg legfőbb programpontokként.


"Mindemellett nyugtázták", hogy több olyan közös kapcsolódási pont is van a két ország között, amelyben szorosan együttműködhetnek az elnökségi félév során.

2024 második felében Magyarország látja el az Európai Unió Tanácsa soros elnöki feladatait. A miniszter szerint az érdeklődés egyre nagyobb, ennek keretében februárban már fogadta a belga és a német Európa-minisztert is.

Magyarország a konstruktív együttműködés híve és az is marad

- írta Varga Judit.

Forrás: MTI / Címlapfotó: Varga Judit/Facebook

2023. április 20. 17:43
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
Óriási érdeklődés övezte a miniszterelnök beszédét a Papp László Sportarénában.
Mi azt akarjuk, hogy Magyarország és mi, magyarok, nagyok legyünk és gazdagok. Egyszerűen naggyá tesszük Magyarorszá...
A Digitális Polgári körök találkozóján Orbán Viktor is felszólalt. Azt mondta a teltházas rendezvény is bizonyítja, ...
Küzdelem a hatalomért, árulások és szerelem, teltházzal debütált az Erkel Színházban a Trón című musical, amely Huny...