2025. november 16. vasárnap, Ödön
8°C Budapest

Valaki több száz millió forintot fizetett egyetlen üveg borért

Vajon ki lehet a vásárló? Ez az összeg új rekordnak számít, mivel ezelőtt sosem fizettek ekkora összeget egyetlen palack italért. 
Tenyek.hu
2021. június 02., szerda 15:25
Vágólapra másolva!

Egymillió frankért, azaz több mint 315 millió forintért kelt el egy francia borász rendkívül ritka bora. Az árverésre az svájci Lugano városában került sor, a névtelen licitáló végül megnyerte a licitet és kifizette a mindenképpen rekordnak számító összeget a hűn áhított italért.

1985-ös Romanée Conti 6 literes palackját igazi matuzsálemként emlegetik. Egy olasz lap, a Corriere del Ticino szerint az árverés a Avu Luxury Wines svájci társaságon keresztül zajlott, akik a világ minden tájáról származó borok értékesítésével foglalkoznak.

A vevő egy gazdag gyűjtő, aki magánrepülőgéppel érkezett Svájcba, és az üzlet lebonyolítása után azonnal távozott.

 

Címlapfotó: twitter

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk