háború

Újra történelmet írt Zelenszkij, így még elnök nem vonult be sajtótájékoztatóra

Az ukrán elnök mosolyogva érkezett a legutóbbi sajtótájékoztatóra. Közelebb húzta a széket a riporterekhez és kezet is fogott egyikükkel. 

A német BILD riportere, Paul Ronzheimer is ott volt azon a legutóbbi sajtótájékoztatón, ahol Zelenszkij ukrán elnök a háború ellenére felszabadultan és mosolygósan jelent meg az újságírók előtt. Felkapott egy széket, és közelebb húzta a riporterekhez, majd kezet is fogott egyikükkel. Zelenkszijt már háromszor próbálták meg Putyin katonái megölni, mégis félelmet nem ismerve vonult be a terembe.

Ronzheimer két kérdést tett fel az elnöknek. Az egyik az volt, hogy fél-e az oroszok különleges alakulatától, akiket azért küldtek, hogy őt megöljék, a másik pedig, hogy az EU országai mit tehetnek egy ilyen helyzetben. Zelenszkij azt válaszolta, hogy szerinte mindenki élni akar, és aki nem félti saját vagy gyermekei életét, az nincs tudatában a veszélynek. Majd hozzátette, hogy természetesen aggódik hazájáért és népéért, valamint családjáért – viszont neki „nincs joga félni”, hiszen ő az elnök.

Arról, hogy az EU mit tehet a jelenlegi helyzetben, azt mondta, hogy „minden szövetség erőssége abban rejlik, hogy az asztalnál tárgyalva megakadályozza a háborút”. Ezzel arra utalt, hogy ő sem szeretné, hogy az EU tagállamok fegyveres erőket küldjenek Ukrajnába, de abban reménykedik, hogy a diplomácia győzedelmeskedhet egy ilyen sötét időszak fölött - írta a BILD

Címlapfotó: Twitter

 

2022. március 04. 12:18
New York államban többen meghaltak, amikor balesetet szenvedett egy turistákat szállító busz pénteken.
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a...
„Sikeres tárgyalás az oroszokkal. Az ukránok szétlőtték a Barátság kőolajvezeték orosz szakaszát, de van műszaki meg...
Majka a Strand Fesztiválon végre elhagyta azt a jelenetet, amelyben korábban a miniszterelnök nyilvános kivégzését i...