Újabb rakétát lőtt ki Észak-Korea

Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre vasárnap, amelyben a közép hatótávolságú ballisztikus rakéta 800 kilométert repült a nyílt tenger irányába - jelentette be a dél-koreai hadsereg.

A rakéta harminc perces útja során 2000 kilométeres magasságot ért el. Ez volt az észak-koreai rezsim hetedik erődemonstrációja az idén.

Phenjan 2022 eleje óta rakétakilövések sorozatát hajtja végre. A vasárnapi kísérlettel Észak-Korea megszegte a közepes és nagy hatótávolságú rakéták tesztelésére vonatkozó, saját maga által elrendelt moratóriumát. A tesztelési tilalom a nukleáris kísérletekre is vonatkozott. A közepes hatótávolságú rakéták olyan fegyverek, amelyek hatótávolsága 800 és 5500 kilométer között van.

Mun Dzse In dél-koreai elnök az ENSZ-határozatok megsértésével vádolta meg Észak-Koreát.

A világszervezet Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozatai megtiltják Észak-Koreának a ballisztikus rakéták tesztelését. A ballisztikus rakéták egyes típusai nukleáris robbanófej hordozására is alkalmasak.


A vasárnapi teszt előtt az ország azt közölte, hogy a csütörtökön kipróbált két harcászati irányított rakétával ellenőrizték az azokon elhelyezett hagyományos robbanófejek teljesítményét.
Észak-Korea rendszeresen tesztel különböző típusú rakétákat. A phenjani kommunista vezetés évek óta folytatja a nukleáris robbanófejjel felszerelhető rakéták fejlesztését. Ezért kemény nemzetközi szankciókkal sújtják.

A rakétakísérleteivel kapcsolatos bírálatokkal szemben Észak-Korea azt állítja, hogy egyebek között az önvédelemhez való jogát gyakorolja. Az ország korábban nukleáris hatalomnak nyilvánította magát.

Az Észak-Koreával folytatott amerikai tárgyalásokon mintegy három éve nincs előrelépés. Donald Trump korábbi amerikai elnök két csúcstalálkozón is találkozott Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel, de ezek a megbeszélések nem vezettek eredményre.

MTI/A fotó illusztráció

2022. január 30. 08:26
Egy 13 éves kisfiúval fajtalankodott.
A Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója is megszólalt Tarr Zoltán botrányáról.
A miniszterelnök a Harcosok Klubjában arról írt, hogy Brüsszel katonákat küldene Ukrajnába, de Magyarországnak a háb...
SZÖRNYETHALT - Meghalt egy középkorú férfi, amikor kocsija teherautóval ütközött Mélykút közelében. A sofőr kikanyar...
Térképek pörögtek, érvek csattantak és szövetségek köttettek, de vajon a becsület vagy a taktika viszi előre a verse...
family
Újra megteltek az iskolapadok. Hétfő reggel országszerte becsengettek, véget ért a nyári szünet és a gyerekek vissza...
family
Sértett versenyzők, kemény beszólások, és egy megújult zsűrigárda. A Megasztár visszatér, méghozzá hangosabban, mint...
family