Tűz ütött ki egy kínai vállalat irodaházában, rengetegen meghaltak

A helyi média értesülése szerint a tűz az egyik dolgozói zuhanyzóban keletkezhetett.

Tűz pusztított csütörtökön egy szénipari vállalat irodaházában, az észak-kínai Sanhszi tartományban, a szerencsétlenségben 26-an meghaltak, és további több tucat ember megsérült - közölte a CCTV kínai állami média, amelyről az MTI számolt be.

A tűz reggel ütött ki a Jongcsu bányavállalat ötemeletes épületében, Sanhszi tartomány Liuliang városában, amely egy jelentős széntermelő régióban fekszik.

A kínai állami média először 11 ember haláláról és 51 sérültről számolt be, délutánra azonban a halálos áldozatok száma 26-ra nőtt.


Kerületi tisztségviselők közlése szerint a katasztrófavédelemnek délutánra sikerült eloltania a tüzet, és folyik a mentés.

Hatvanhárom embert sikerült élve kihozni az épületből, a sérülteket kórházba szállították. A tűz okát egyelőre nem tudják, de a helyi média értesülése szerint az egyik dolgozói zuhanyzóban keletkezhetett.

Címlapfotó: Twitter/@Top_Disaster

2023. november 16. 15:42
Ukrajna immár nyíltan zsarolja hazánkat létfontosságú energiabeszerzési útvonalának elvágásával, ha továbbra sem tám...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
TRAGÉDIA - Megfulladt az utas és a kutyája, miután vízelvezető csatornába csúszott egy autó Bugyinál. A sofőr ki tud...
Egymás után érkeznek a hírességek a vörös szőnyegre Balatonfüreden. Reflektorfényben a Miss Balaton szebbnél szebb l...
family
időjárás-jelentés, 2025. augusztus 25., hétfő
MC Hawer most jól van. Unokázik, nagypapa lett, újraéli a fiatalkorát és ami a legfontosabb: egyenesbe jött az élete...
family