
Adományt gyűjtött halott gyerekének – emberöléssel vádolják
"A kormány jóváhagyta a megállapodás első szakaszának nagy vonalakban megfogalmazott tervezetét, amelynek értelmében legalább 50 elrabolt embert - nőket és gyerekeket - szabadon engednek és négy napra a harcokban szünet lesz" - derült ki az AFP francia hírügynökséghez eljuttatott héber nyelvű kormányzati közleményből.
A túszok kiszabadításáról szóló megállapodás "a helyes döntés" - mondta Benjámin Netanjahu miniszterelnök kedd este, a kabinet ülésének kezdete előtt, amely szerda kora reggel már engedélyezte a megállapodást.
Mintegy 240 embert raboltak el a Gázai övezetet uraló iszlamista mozgalom október 7-i, Izrael elleni véres támadása során.
Iszmáil Háníje, a Hamász egyik legfőbb vezetője előrehaladásról számolt be a tárgyalásokon, üdvözölte a "humanitárius fegyverszüneti" megállapodást, leszögezve, hogy "e megállapodás rendelkezéseit az ellenállás víziójával összhangban fogalmazták meg". "Közeledünk egy háromoldalú megállapodás megkötéséhez" - mondta korábban a Katarban száműzetésben élő Hamász vezető.
A tárgyalásokhoz közel álló források szerint a megállapodás ebben az első szakaszban 50 túsz szabadon bocsátásáról rendelkezik, amely meghosszabbítható, cserébe 150 izraeli palesztin fogoly szabadon bocsátásáért.
E szakasz végén Izrael továbbra is arra a célkitűzésére összpontosít, hogy "felszámolja" a Hamászt, és ösztönözze a palesztin iszlamista mozgalom által fogva tartott többi túsz szabadon bocsátását - közölte az izraeli kormány.
"Az izraeli kormány, az izraeli hadsereg és a biztonsági erők folytatják a háborút, hogy visszahozzák az összes elraboltat, felszámolják a Hamászt és biztosítják, hogy Gázából többé ne fenyegesse Izrael államot semmilyen fenyegetés" - írták a közleményben.
MTI

Adományt gyűjtött halott gyerekének – emberöléssel vádolják

Megölte gyermekei anyját, majd napokig bevásárlókocsiban tologatta a testét

Brutális felvételek kerültek elő az ausztrál terrortámadásról - videóval

Felgyújtották a feldíszített fenyőfát a városközpontban

Durva, zsidók elleni terrortámadás történt, sokakat agyonlőttek

Tavaly Németország még hevesen ellenezte az orosz vagyon elkobzását

Párizs retteg, lemondta a szilveszteri ünnepséget – intő jel Európa számára

A Guardian szerint Európa jövője a bevándorláson múlik, nem azon, hogy megállítsák

Merényletet terveztek egy adventi vásáron, elfogtak öt férfit

Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket

Brit védelmi miniszter: Európának fel kell készülnie a háborúra

Bevásárlóközpont pelenkázójában késeltek meg egy nőt