
Adományt gyűjtött halott gyerekének – emberöléssel vádolják
Shon Barnes rendőrfőnök azt mondta, hogy az Abundant Life Christian School keresztény magániskolában tanuló tettes nem célzottan indította a támadást, hanem válogatás nélkül "mindenki célpont volt".
Az erőszakos cselekményben egy diák és egy tanár vesztette életét, valamint a támadó, aki a helyszínen öngyilkosságot követett el.
Hat ember megsebesült, akik közül két diák válságos állapotban került kórházba, rajtuk kívül könnyebb sérülésekkel három diák és egy tanár szorult ápolásra. Utóbbiak közül ketten már hétfőn elhagyhatták az egészségügyi intézményt.
A rendőrfőnök közölte, hogy a pontos indítékot egyelőre vizsgálják, a nyomozás kiterjed a tinédzserkorú támadó közösségimédia-tevékenységére, valamint környezetére, ideértve azt is, hogy Natalie Rupnow diáktársai részéről gúnyolódás célpontja volt-e, amiről megjelent több feltételezés is.
A hatóságok korábban azt is közölték, hogy a tettes egy kézifegyverrel kezdett lövöldözni iskolájában. Az elkövető családja együttműködik a nyomozásban, és már tartottak házkutatást lakásukban.
A halálos lövöldözést követően Joe Biden elnök közleményében megdöbbentőnek és oktalannak nevezte a támadást.
A lövöldözés hétfőn délelőtt, tanítási időben történt az Abundant Life Christian Schoolban, ahol csaknem 400 gyerek tanult; óvodáskorúaktól a középiskolásokig.
Forrás: MTI

Adományt gyűjtött halott gyerekének – emberöléssel vádolják

Megölte gyermekei anyját, majd napokig bevásárlókocsiban tologatta a testét

Brutális felvételek kerültek elő az ausztrál terrortámadásról - videóval

Felgyújtották a feldíszített fenyőfát a városközpontban

Durva, zsidók elleni terrortámadás történt, sokakat agyonlőttek

Tavaly Németország még hevesen ellenezte az orosz vagyon elkobzását

Párizs retteg, lemondta a szilveszteri ünnepséget – intő jel Európa számára

A Guardian szerint Európa jövője a bevándorláson múlik, nem azon, hogy megállítsák

Merényletet terveztek egy adventi vásáron, elfogtak öt férfit

Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket

Brit védelmi miniszter: Európának fel kell készülnie a háborúra

Bevásárlóközpont pelenkázójában késeltek meg egy nőt