
Ismét száz dollár fölé ugrott az olaj ára az iráni háború kiterjedése miatt
A "Fenevadnak" is becézett sorozatgyilkos rengeteg gyermeket gyilkolt meg. Luis Garavito eredetileg 140 fiú megölését vallotta be, ám azóta ez a szám 193-ra emelkedett. Áldozatai rendre 6 és 16 év közötti fiatalok voltak 1992 és 1999 között. Egyesek szerint akár több mint 300 gyerekkel is végezhetett az évek alatt - írta az UNILAD.
A férfi leginkább utcagyerekeket erőszakolt és kínzott meg. Áldozatainak azt hazudta, hogy szerzetes, majd pénzzel és itallal csábította magához a kisfiúkat.
Garavito szerint folyamatos késztetést érzett arra, hogy kisfiúkat gyilkoljon, ami a gyerekkorában átélt bántalmazásokhoz vezethető vissza.

Fotó: Kolumbiai Rendőrség
A könyörtelen sorozatgyilkost végül 1853 év és 9 nap börtönbüntetésre ítélték, ami a legdurvább ítélet Kolumbia történetében.
A kolumbiai törvények azonban megváltoztak, és 40 évre korlátozták a szabadságvesztést. Büntetését tovább csökkentették 22 évre, mert segített a rendőrségnek megtalálni az áldozatok holttestét. A tervek szerint jövőre feltételesen szabadulhat.
Garavito korábban megpróbálta minimalizálni tettei súlyát. Egy 2006-os interjúban azt mondta, szeretne politikai karriert kezdeni, hogy segítsen a bántalmazott gyerekeken.

Ismét száz dollár fölé ugrott az olaj ára az iráni háború kiterjedése miatt

Éjszakai iráni támadások zajlottak a környező országok ellen, 100 dollár fölött az olajár

Drogot kevert a lasagnéba, hogy ismerőse elvetéljen

Kasztrálta, megölte a férjét, majd megfőzte és Barbecue szószba mártva megette

Felgyújtotta magát egy férfi a buszon, többen meghaltak

Elismerte egy ukrán politológus: a háborús maffia pénzmosási kísérlete az aranykonvoj ügye

Magyar Péter engedne a brüsszeli nyomásnak egy ukrán politológus szerint

A cseh szigorítják az ukrán buszforgalmat a rendszeres fegyvercsempészet miatt

Fejbe rúgott egy hajléktalan nőt egy tini - Videó

Már 500 kárpátaljai magyar férfit soroztak be, 100-an meg is haltak Ukrajnában

Kislányt akart erőszakolni egy férfi a repülőn

„Úgy néztem ki, mint egy Avatar” – rejtélyes tünet miatt került kórházba egy férfi