
Szijjártó Péter helyretette az ukrán külügyminisztert
Ahogy a Mandiner elsőként számolt be róla, a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság június 12-én bűnösnek mondta ki Donáth László volt evangélikus lelkészt két rendbeli, folytatólagosan elkövetett szeméremsértés, valamint testi sértés vétségében, amiért még 2019-ben több alkalommal szexuálisan zaklatta, és a vád szerint egy vita alkalmából fojtogatta is az általa vezetett Gaudiopolis Békásmegyeri Evangélikus Szeretetház egyik dolgozóját.
A bíróság mindezekért egymillió forintos pénzbírsággal sújtotta a momentumos EP-képviselő, Donáth Anna édesapját.
Ahogy a lap többször is beszámolt róla, a több éve tartó büntetőeljárásban múlt héten másodszor hirdettek elsőfokú ítéletet.
A volt MSZP-s országgyűlési képviselőt – akinek jogi képviseletét a Medgyessy-kormány igazságügyi minisztere, Bárándy Péter látja el – először tárgyalás megtartása nélkül, büntetővégzésben ítélte a bíróság két és fél év felfüggesztett börtönre.
Donáth azonban tárgyalás megtartását kérte, az eljárás végén pedig csak becsületsértésben találták bűnösnek, jelentősen enyhítették büntetését és csupán hatszázezer forint pénzbírsággal sújtották. A szeméremsértés esetében az eljárást megszűntették.
Az ügyészség azonban az ítélet hatályon kívül helyezését kezdeményezte éppen azért, mert a bíróságnak – az eljárás megszűntetése esetén is – törvényi kötelezettsége lett volna megállapítani a tényállást a szeméremsértés vétsége miatti eljárásrészben.

Fotó: MTI/Marjai János
A Fővárosi Törvényszék helyt adott az ügyészségi indítványnak, hatályon kívül helyezte az elsőfokú ítéletet és új eljárás lefolytatására kötelezte a II. és III. Kerületi Bíróságot.
A múlt héten kihirdetett, elmarasztaló ítélet ellen a védelem már a tárgyaláson bejelentette a fellebbezést, az ügyészség azonban három nap gondolkodási időt kért.
Ahogy most a Fővárosi Főügyészségtől megtudta a Mandiner, az ügyészség is fellebbez, méghozzá súlyosításért.
A vádhatóság álláspontja szerint a pénzbüntetés nem bír elég visszatartó erővel, ugyanis az, hogy a vádlott az ítélet szerint munkakörét és bizalmi viszonyát használta fel az elkövetéshez, fokozza a társadalomra való veszélyességet.
Az ügyészség ezért azt indítványozza, hogy a bíróság felfüggesztett fogházbüntetetésre ítélje Donáth Lászlót. Mivel így mindkét fél fellebbezést nyújtott be, biztossá vált, hogy az elsőfokú ítélet nem emelkedik jogerőre, az eljárás másodfokon a Fővárosi Törvényszéken folytatódik majd.

Szijjártó Péter helyretette az ukrán külügyminisztert

A Telex uniós forrásból finanszírozva reklámozza a sorkatonaságot

Bóka János: Magyarország zéró toleranciát képvisel az antiszemitizmussal szemben

Orbán Viktor: hadüzenet az orosz devizatartalék lefoglalása és Ukrajnának adása

Lendvai Ildikó „kemény és vastag” igennel szavaz Magyar Péterékre

Szentkirályi: a nőkre mindenhol szükség van, ahol fontos dolgok történnek

Orbán Viktor megmutatta, hogy mit visz magával Brüsszelbe

Szánthó Miklós: a Tisza Párt nemcsak baloldali megszorításokat vezetne be, hanem az ukrajnai háborúba is bevonódna Magyarország

Hidvéghi: 1,6 millióan töltötték ki a háborús adóemelésekről szóló nemzeti konzultációt

Menczer Tamás elárulta, hogy miért volt fontos a mohácsi Háborúellenes gyűlés is

Szánthó Miklós: a befagyasztott orosz vagyon Brüsszel általi eltulajdonítása hadüzenet

Honvédelmi miniszter: Brüsszelben veszélyes játék zajlik