
Újabb áldozatra bukkantak a spanyol vasúti szerencsétlenség mentési munkálatai közben
Sok millió euró kárt okozott az osztrák mezőgazdaságnak a csütörtökön lezúdult jégeső - közölte Kurt Weinberger, az osztrák mezőgazdasági biztosító (Österreichische Hagelversicherung) igazgatótanácsának elnöke.
"Jelenleg 28 millió euróra (mintegy 9,8 milliárd forint) becsüljük a mai viharok következtében a mezőgazdasági terményekben Felső-Ausztria és Alsó-Ausztria tartományokban keletkezett teljes kárt" - mondta Kurt Weinberger.
A nyugat felől érkezett zivatarfelhők az esti órákban az ország nagy része fölött levonultak.
A jégeső okozta károk közül a legtetemesebb, mintegy 19 millió eurós része (mintegy 6,6 milliárd forint) a Csehországgal és Szlovákiával határos Alsó-Ausztriában keletkezett. Különösen Zwettl, Gmünd, Tulln, Hollabrunn és Mistelbach járások voltak érintettek, de Neunkirchen és Bruck an der Leitha járásokból is jelentettek károkat.
Sok helyen - például Hollabrunnban - teniszlabda nagyságú jégeső esett. "A gabonától a borszőlőig összesen mintegy 26 000 hektáron keletkezett kár. A szántóföldi növényállomány sok helyütt felismerhetetlenné vált" - összegezte Josef Kaltenböck, a mezőgazdasági biztosító Alsó-Ausztria keleti régióvezetője.
A Csehországgal és Németországgal határos Felső-Ausztriában az újabb károk mintegy kilencmillió eurót tesznek ki. "Minden mezőgazdasági termény érintett, az őszi árpa a fő termény - a kár mértéke a teljes veszteségig terjed" - mondta Wolfgang Winkler, a biztosító regionális vezetője. Ebben a régióban már kedden is mintegy 22 millió eurós mezőgazdasági kár keletkezett a heves jégeső miatt.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Újabb áldozatra bukkantak a spanyol vasúti szerencsétlenség mentési munkálatai közben

Százezrek szenvednek Ukrajnában, fűtés nélkül maradt az ország + Videó

Hiányzó fogak, bordatörések, koponyasérülés - a szülők és a nagymama is bántalmazta a csecsemőket

Megfojtott egy csecsemőt egy bölcsődei dolgozó

Tévénézés közben megkéselte anyját, majd folytatta a műsort

Meglepő vendég tévedt be a plázába, egy elektronikai boltba is benézett - Videó

Csecsemők haltak meg egy illegális bölcsődében

Leszámolás egy olasz iskolában: migráns késelte meg egy diáktársát

Megerőszakolta pácienseit és kollégáit is egy fogorvos

Az Afrika Kupa döntője után Párizs szerte tomboltak és romboltak az afrikai bevándorlók

Horror vonatbaleset Spanyolországban, közel 40-en meghaltak – Videó

Fagyoskodó családok, fűtés nélküli lakások – humanitárius válság van Ukrajnában