Szijjártó Péter: A NATO ragaszkodjon korábbi döntéséhez!

Mi, magyarok speciális földrajzi helyzetben vagyunk, hiszen keletről a háborútól szenvedő Ukrajna, délről pedig Európa legforgalmasabb migrációs útvonala határol minket - írta hivatalos közösségi oldalán a NATO brüsszeli külügyminiszteri tanácsának ülése előtt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.

Ezért az elvárásunk a ma kezdődő NATO külügyminiszteri tanácsüléseken az, hogy a NATO ragaszkodjon korábbi döntéséhez, amely úgy szól, hogy mindent meg kell tennünk a közvetlen NATO-orosz konfrontáció elkerülése érdekében, és hogy mindenképpen el kell kerülnünk azt is, hogy a NATO hadviselő féllé váljon

- fogalmazott Facebook-bejegyzésében Szijjártó Péter.


És mivel a migráció az egyik első számú kiváltó oka a terrorizmusnak, ezért a NATO-nak fokoznia kell a terrorellenes tevékenységét és segítenie kell a stabilitás fenntartását Európa déli szomszédságában - tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.

Címlapfotó: Szijjártó Péter hivatalos Facebook-oldala

2023. november 28. 15:25
Az Otthon Start programról, az adócsökkentésekről és a Tisza adóemelési terveiről is írt csütörtöki közösségi oldali...
Ezer forint lenne egy liter benzin Magyar Péter programja szerint, vagyis, ha megszűnne az orosz olajszállítás - ez ...
A rendőrség a napokban tartóztatta le.
Öt kiló plusz, aztán tíz, majd 20 kiló. Aztán egyszer csak azon kapják magukat, hogy inkább nem is számolják. A köve...
family
SZÖRNYŰ TRAGÉDIA - Kisiklott és felborult a történelmi belváros egyik siklója Lisszabonban. A kocsi egy épületnek cs...
family
Tanulják a szövegeket, éjjel-nappal hallgatják a dalokat, hogy átszellemüljenek. Jól is teszik, hiszen vasárnap este...
family
Laár András, akit Besenyő Pista bácsiként és a KFT miatt imádtunk, most egészen más miatt került a címlapokra: több ...
family
Meghalt a divatvilág egyik legnagyobb ikonja, Giorgio Armani. Egyik leghíresebb mondása volt, hogy "A stílus az egye...
family