
Szeptemberben 123 ezren érvényesítették a csed, a gyed és az örökbefogadási díj kedvezményét
Szijjártó Péter a Carlos Pellicer Múzeum és a részben magyar forrásból felújított tepoztláni Jézus Születése-templom és öreg kolostor átadó ünnepségén
hangsúlyozta: a magyarok több mint ezer éve léteznek, pedig sok támadással és idegen hatalmak betöréseivel kellett szembenézniük.
Úgy fogalmazott: a Magyarország és Mexikó közötti tízezer kilométer nem elég nagy távolság ahhoz, hogy a magyar kormány ne hallott volna arról 2017-ben, micsoda földrengés rázta meg Mexikót, ahol templomok sérültek meg.

"Ezért egyértelmű volt, hogy segíteni akarunk és segíteni is fogunk" - jelentette ki a miniszter.
"Mi hiszünk a kereszténység egyetemességében, és ezért mi, keresztények felelősek vagyunk egymásért, akárhol is élünk a világon" - tette hozzá.
Azt mondta, büszkék rá, hogy a világ második legnagyobb katolikus országában két templomot is a magyar kormány segítségével tudtak felújítani.
Ma olyan időszakban élünk, amikor a kereszténységet, a keresztény értékeket és a keresztény embereket sok támadás éri - hangoztatta Szijjártó Péter. Sőt, a világ rengeteg pontján üldözik a keresztényeket. Mindennek tükrében hatalmas dolog, hogy egy felújított templomot adhatnak át pénteken Mexikóban - vélekedett.

A magyar kormány folytatja azt a politikáját, hogy segítséget nyújt a világ bármely pontján nehéz helyzetbe kerülő keresztény közösségeknek. Eddig ötvennégy országban több mint félmillió kereszténynek segítettek, és ennek a csodálatos templomnak a felújítása is azt üzeni, hogy ha a keresztények bárhol a világon bajba kerülnek, a magyarokra mindig számíthatnak - jelentette ki a tárcavezető.
Magyarország több mint 300 millió forinttal járult hozzá a világörökség részét képező, a 16. században épült és a 2017-es földrengésben súlyosan megsérült tepoztláni Jézus Születése-templom egyes részeinek restaurálásához.
Az ünnepségen Szijjártó Péter megtekintette a magyar forrásból felújított részeket, majd emléktáblát avattak. Az átadáson beszédet mondott Cuauhtémoc Blanco, Morelos szövetségi állam kormányzója és Alejandra Frausto kulturális miniszter.
Forrás/Fotók: MTI

Szeptemberben 123 ezren érvényesítették a csed, a gyed és az örökbefogadási díj kedvezményét

Az amerikai külügyminiszter Paks II-ről pozitívan nyilatkozott

Az Euronews is elismeri, Magyarországon a legolcsóbb az áram és a gáz az EU-ban

Orbán Viktort példaképnek tartják Bulgáriában

Hankó Balázs: A csok plusz lakáshitelt a jövőben a 41 éves kor feletti várandósok is igényelhetik

Bajban Románia és Bulgária az amerikai szankciók miatt

Egyre kevésbé mernek megbízni Magyar Péterben a saját szimpatizánsai

Újabb pofon Magyar Péternek: kiderült, mennyien várják Orbán Viktor győzelmét

Már több mint egymillióan küldték vissza a nemzeti konzultációt

Magyarországra hivatkozva nyilvánítja terroristaszervezetté az USA az Antifát

Orbán Viktor rajza is eladó a DPK webshopjában

Orbán Viktor: Donald Trump szava számít, a rezsicsökkentés él