
Menczer Tamás: Hazudik Magyar Péter
Szijjártó Péter arról beszélt: a világ számos, rendkívül súlyos kihívással néz ma szembe. Ezek közül az ukrajnai háború szerepel a hírek között az első sorban és ma már kevesebbet beszélünk az egészségügyi kihívásokról, a világszerte pusztító járványokról, az egyre súlyosbodó migrációs nyomásról, a terrorizmus egyre súlyosabb elterjedéséről és az extrém ideológiák térnyeréséről - mondta.
Hangsúlyozta, a világ számos pontján súlyos napi kihívások közepette kell, hogy éljék életüket az emberek.
A tárcavezető kiemelte: az elmúlt években sikertelen volt az a stratégia, amely arról szólt, hogy "hozzunk mindenkit Európába".
Ehelyett mindenkinek a lakóhelyén kellene segítséget nyújtani abban, hogy otthon tudjon maradni
- tette hozzá.
A külgazdasági és külügyminiszter úgy fogalmazott:
a segítséget kell oda vinni, ahol a baj van, és nem a bajt oda hozni, ahol egyelőre nincsen baj.
Szijjártó Péter tájékoztatása szerint Magyarország a világ 50 országában támogatta eddig a közösségek helyben maradását iskolák, kórházak és az infrastruktúra fejlesztésével.
Közölte: Magyarország ezeréves keresztény államiságából adódóan kiemelten koncentrál a keresztény közösségek támogatására, amelyek a világ számos pontján megpróbáltatások közt kell, hogy éljenek.
Emellett a program koncentrál Afrikára is, ahol részben az élelmiszerhiányból adódóan, részben a természeti katasztrófák miatti nehézségek következtében az extrém ideológiák terjedése a terrorizmus fenyegetettségének súlyosbodásával jár
- jelezte.
Megjegyezte: a közel-keleti és ázsiai térség is fókuszban marad, valamint Magyarország a nyugat-balkáni térségre is figyel, ahol a migráció nehezíti meg az emberek életét.
Forrás: MTI

Menczer Tamás: Hazudik Magyar Péter

Orbán Viktor: A fiatalok komolyan gondolják, hogy most ők következnek + Videó

Az egyik Tisza-jelölt – aki bejutott a második fordulóba – illegális iskolát üzemeltethetett

Deutsch Tamás: Az EP háborúpárti többsége nem akar békét, még a béke szót is törölte a mai vitára

„Ez szakmailag katasztrófa lenne!” – az Állatvédelmi DPK alapítója kiakadt a kutya-macskaadóra, szerinte a felelős gazdákat büntetné a Tisza-program

Menczer Tamás videóban leplezte le Brüsszel szándékait

Orbán Balázs: Vajon mit titkol még Magyar Péter?

Márki-Zay Péter: Magyar Péter a mi szempontunkból hazafi

Korrupciós fertő – tíz ügy, amely megmutatja, mi zajlik Ukrajnában

Otthon Start – újabb ingatlantípusok kerülnek be a kedvezményezett körbe

Brüsszel továbbra is akadályozza a békefolyamatot, Budapest készen áll a békecsúcsra

Felpörög a piac, január 1-től a külterületi ingatlanokra is kiterjeszti az Otthon Start programot a kormány