Szijjártó: a Török Áramlatot minden rendelkezésre álló eszközzel meg kell védeni!

A Török Áramlat kiesése ellehetetlenítené a biztonságos közép-európai földgázellátást, ezért a gázvezetéket minden rendelkezésre álló eszközzel meg kell védeni, az Európai Uniónak pedig ki kell állnia Magyarország és Közép-Európa energiabiztonsága mellett! - hangsúlyozta külgazdasági és külügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

Szijjártó Péter azt írta, az elmúlt hetekben több olyan aggodalomra okot adó döntés született a szomszédságunkban, amelyek kihívásokat okoznak hazánk energiaellátásának biztosításában.

Magyarország földgázellátásában a Török Áramlat vezetéknek van jelenleg a legnagyobb szerepe. Ezen a szállítás folyamatos, ugyanakkor a vezetékkel szembeni fizikai, politikai és pénzügyi támadások is folyamatosak - mutatott rá.

"Beszéljünk világosan: a Török Áramlat vezeték kiesése ellehetetlenítené a biztonságos közép-európai földgázellátást" - hívta fel a figyelmet Szijjártó Péter.


Hozzátette, "Ma telefonon egyeztetettünk Alparslan Bayraktarral, Törökország energiaügyi miniszterével, akivel egyetértettünk abban, hogy a Török Áramlattal szembeni támadások botrányosak és elfogadhatatlanok. A Török Áramlatot minden rendelkezésre álló eszközzel meg kell védeni!"

Szijjártó Péter megjegyezte, elfogadhatatlan az is, hogy az Európai Unió és más nemzetközi szervezetek figyelmen kívül hagyják a hazánk és más közép-európai országok energiabiztonságát veszélyeztető támadásokat.

Az Európai Uniónak ki kell állnia Magyarország és Közép-Európa energiabiztonsága mellett és garantálnia kell, hogy egyetlen külső szerepelő sem lehetetlenítheti el hazánk és a régió országainak energiaellátásának biztonságát - szögezte le a miniszter.

MTI

2025. január 25. 11:42
Ideiglenes kitelepítéseket rendeltek el a helyi hatóságok az egyesült államokbeli Észak-Karolinához tartozó több szi...
A klímaváltozás miatt annyira visszahúzódott az észak-olaszországi Lombardiában fekvő egyik legnagyobb gleccser, a V...
Semmit nem tett Karácsony Gergely a budapesti lakhatási válság enyhítéséért – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, ak...
Magyar Péter közölte, hogy nem Orbán Viktor akar békét, hanem Ursula. Nem szabad kánikulában annyit a napon lenni – ...
Újabb adással jelentkezett a Harcosok órája, amelyben Kovács Zoltán és Menczer Tamás voltak a műsorvezető Német Balá...
A szerdán eltűnt két hetes csecsemőt holtan találták meg Nagydorog határában.
Kirepültek a gyerekei, újradefiniálja önmagát.
Szükség esetén Magyarország örömmel biztosít helyszínt az ukrajnai béketárgyalásokhoz, mivel hazánk az egyetlen olya...
Magyar Péter lapít, a városvezetés másra mutogat, az utasok pedig életveszélyben vannak a lángoló buszokon. Ez a röv...