
Szijjártó Péter helyretette az ukrán külügyminisztert
Jelezte: véget ért a NATO vilniusi csúcsértekezlete, az állam- és kormányfők találkozója.
Emlékeztetett: Magyarország idén már a GDP 2 százalékát költi védelmi célokra, és a jövő évi költségvetésben is ilyen arányú forrást terveznek.
Hozzátette, Magyarország jól teljesít a NATO-tagországokkal közös missziókban is, mint a KFOR és a nemzetközi légtérvédelmi feladatok, de folytatja a megkezdett tervszerű haderőfejlesztést is. Felidézte: Magyarország részt vesz a NATO keleti szárnyának megerősítésében egy harccsoporttal, Székesfehérváron pedig többnemzeti hadosztály-parancsnokság működik.
"Szóba került a találkozón a védelemipar is, amely NATO-keretekben való fejlesztése a háború hatására is kiemelt jelentőségűvé vált. Magyarország e tekintetben is jól teljesít" - jegyezte meg.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta, hogy napirendre került az ukrajnai háború kérdése is.
"Magyarország álláspontja fedésben van a NATO álláspontjával, miszerint nem szállítunk halált okozó eszközöket, nem veszünk részt, nem sodródunk bele a háborúba és elkerüljük annak eszkalációját is" - mondta. Hozzátette: Ukrajna ez alkalommal nem kapott meghívást a NATO-ba, "hiszen sem a helyzet, sem pedig Ukrajna nem áll készen arra, hogy a NATO tagjává váljon".
Közölte: Magyarország kitart álláspontja mellett, hogy azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség.
MTI

Szijjártó Péter helyretette az ukrán külügyminisztert

A Telex uniós forrásból finanszírozva reklámozza a sorkatonaságot

Bóka János: Magyarország zéró toleranciát képvisel az antiszemitizmussal szemben

Orbán Viktor: hadüzenet az orosz devizatartalék lefoglalása és Ukrajnának adása

Lendvai Ildikó „kemény és vastag” igennel szavaz Magyar Péterékre

Szentkirályi: a nőkre mindenhol szükség van, ahol fontos dolgok történnek

Orbán Viktor megmutatta, hogy mit visz magával Brüsszelbe

Szánthó Miklós: a Tisza Párt nemcsak baloldali megszorításokat vezetne be, hanem az ukrajnai háborúba is bevonódna Magyarország

Hidvéghi: 1,6 millióan töltötték ki a háborús adóemelésekről szóló nemzeti konzultációt

Menczer Tamás elárulta, hogy miért volt fontos a mohácsi Háborúellenes gyűlés is

Szánthó Miklós: a befagyasztott orosz vagyon Brüsszel általi eltulajdonítása hadüzenet

Honvédelmi miniszter: Brüsszelben veszélyes játék zajlik