
Szijjártó Péter eddig nem látott felvételt osztott meg + videó
Szalay-Bobrovniczky Kristóf, az MTI-hez eljutatott közleményében kiemelte: az Európai Unió tagállamai egyre nyíltabban állnak elő azzal a hajmeresztő gondolattal, hogy európai tagállamokból katonákat küldjenek Ukrajnába. Egyes európai politikusok már az európai szintű kötelező sorozásról beszélnek. Ennek az Ukrajnához legközelebbi országok polgárai, tehát akár a magyar fiatalok lennének legjobban kitéve. Ez Magyarország számára megengedhetetlen - jelentette ki.
A honvédelmi miniszter elmondta: a keddi tanácskozás fő témája az Európai Unió Ukrajnának nyújtott katonai támogatása volt. A tagállamok többsége nemhogy visszafogná, hanem éppen fokozni akarja a katonai eszközök felhasználását, és egyre erősebbek, egyre nyíltabbak azok a hangok, amelyek már az EU kiképző missziója keretében katonák küldését is elképzelhetőnek tartják - tájékoztatott.
"Elképesztő az a javaslat is, hogy uniós tagállamok Ukrajna területén lelőhessenek orosz rakétákat" - fogalmazott a miniszter, majd arra figyelmeztetett: ha ez a lehetőség felvetődik, egyenes út vezet ahhoz, hogy Oroszország közvetlen konfliktusba keveredjen NATO-tagállamokkal.
Rámutatott: az ilyen javaslatok nem veszik figyelembe azt, hogy fegyverek és katonák küldésével, a beavatkozás lehetőségével csak a háború meghosszabbítását lehet elérni, annak befejezését nem. Csak az áldozatok száma és a pusztítás mértéke növekszik, ennek pedig egyedül tűzszünettel és béketárgyalásokkal lehet véget vetni - hangsúlyozta. Magyarország ebből nem enged, a magyar kormány továbbra is, mostanra szinte egyedüliként csak ezt tartja az egyetlen lehetséges útnak a harcok lezárására - szögezte le.
A tárcavezető szerint jól érzékelhető, hogy az európai parlamenti választások előtti utolsó szakaszban már nem a józan és békét kereső megoldásokkal állnak elő egyes tagállamok, hanem olyan kockázatos javaslatokkal, melyek könnyen a háború eszkalálódásához vezethetnek, olyan mértékű "bevonódáshoz", mely a jelenleg két szláv nép konfliktusának számító háborút kiterjesztené Európára vagy még nagyobb területre.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf megismételte: Magyarország továbbra is a béke pártján áll, és ehhez sziklaszilárdan tartja magát. A magyar kormány nem hajlandó olyan lépéseket támogatni, amelyek a háború eszkalálódásához, meghosszabbításához, vagy a magyar emberek biztonságának veszélyeztetéséhez, a magyar érdekek csorbulásához vezetnek. Ebben pedig számítanak a magyar emberek támogatására is a június 9-i választásokon, melynek tétje, hogy a háborút támogató vagy a békepárti erők lesznek többségben Európában ezekben a nehéz, háborús időkben - tette hozzá a honvédelmi miniszter.
MTI

Szijjártó Péter eddig nem látott felvételt osztott meg + videó

Orbán Viktor: Kimaradt jelenetek + videó

Orbán Balázs keményen helyre tette Zelenszkijt – ezt nem teszi zsebre!

Orbán Viktor: Semmilyen anyagi zsarolás sem működik, kár a gőzért

A Fehér Ház különleges videót tett közzé Orbán Viktor és Donald Trump találkozójáról

Szentkirályi Alexandra két fiatalt kérdezett az Otthon Startról

Orbán Viktor és Donald Trump másik polcra tette Magyarországot: tíz éve láttuk ilyennek a forintot, és ez csak a jéghegy csúcsa

Magyar Péternek felforrt az agyvize a washingtoni megállapodások miatt, Kocsis Máté tette helyre

Donald Trumpban egy bölcs, jó gondolkodású barátot talált Magyarország + videó

Olasz sajtó: Orbán Viktor Trump kedvence

Szijjártó Péter: a magyar családok megmenekültek egy drámai energiaár-emelkedéstől

Új korszakot nyitott az Orbán-Trump találkozó: Magyarország úttörő lehet az atomerőművek terén is