
Drón csapódott be egy romániai panelházba
A baleset helyi idő szerint nem sokkal éjfél után történt Thaiföld déli partvidékétől 30 kilométerre, Bang Szaphan közelében. Az óriási hullámokat vető tenger beömlése úgy megrongálta a parti őrség egyik hajójának elektronikai rendszerét, hogy a hajtóművek leálltak, és a kapitány elvesztette uralmát a jármű felett. A három méter magas hullámok becsapódása miatt az amerikai gyártmányú őrhajó az egyik oldalára fordult, majd gyorsan süllyedni kezdett.
A fedélzeten tartózkodó 106 fős legénység mentése az erős hullámzás miatt komoly problémába ütközött, egyik mentőcsónak sem volt képes megközelíteni a süllyedő hajót, így többen is kénytelen voltak a tengerbe ugrani és több órán át úszva biztonságot keresni.
A védelmi miniszteri pozíciót is betöltő thaiföldi miniszterelnök, Prajuth Csan-Ocsa az esetről úgy nyilatkozott, hogy 75 embert sikeresen kimentettek, öten súlyosan megsérültek, további 31 katona viszont eltűnt. A kimentett embereket mentőhelikopterekkel szállították a legközelebbi kórházba. Az eltűntek keresését egy 24-szer 36 kilométeres zónában tovább folytatják.
A hétvégén Thaiföld több déli régióját is olyan heves zivatarok és viharosok sújtották, hogy a nagy turistaforgalommal bíró Koh Szamui szigetre irányuló kishajó- és kompközlekedést is le kellett állítaniuk a hatóságoknak.
MTI

Drón csapódott be egy romániai panelházba

WHO: tizenháromra emelkedett az óceánjáróhoz köthető hantavírusos esetek száma

Újabb földrengés volt Horvátországban

Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében

Drogcsempész hajóra mért csapást az amerikai hadsereg, egy terrorista meghalt a támadásban

Vegyianyag szivárgás történt egy papírgyárban az Egyesült Államokban

Kukásautó ölt meg egy hajléktalan nőt, a kukások csak úgy ott hagyták

Halálos tragédia, tinik repültek ki egy autóból - Fotó

Holttestet találtak a Dunában, kiderült, ki az áldozat

Tíz hónapos kisbaba rekedt egy parkoló autóba, videón a mentőakció

Hat napnyi pokol: sokkoló vallomást tett az emberrablás túlélője

Napernyő végzett egy asszonnyal, miközben a férjével vacsorázott