Rejtélyes sérülést szenvedett a Progressz űrhajó

Valószínűleg külső behatás okozhatta a Progressz MSz-21 legénység nélküli orosz teherűrhajó sérülését - közölte az első adatok alapján kedden az orosz űrkutatási hivatal (Roszkoszmosz).

A Progresszt a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) kapcsolták le vasárnap, visszairányították a Földre, ahol darabjai a Csendes-óceánba zuhantak.

"Olyan képek alapján következtettünk erre, melyek az űrhajó külső felületén változásokat mutattak" - írta a Roszkoszmosz a Telegram üzenetküldő szolgáltatáson.

Fotó: Roszkoszmosz

Egy fotót is közzétettek, melyen szerintük egy nagyjából 12 milliméteres lyuk látható a rendszer radiátorának hőszabályozóján. Közölték, hogy a napelemek is károsodtak.

A Roszkoszmosz február 11-én jelentette, hogy esik a nyomás az űrhajón, ezért elhalasztották az utat, mellyel két orosz és egy amerikai űrhajóst hoztak volna vissza az ISS-ről a Földre. Helyette a tervek szerint a Szojuz MSz-23 űrhajó indul az űrbe február 24-én, az űrállomáson 26-án fog dokkolni - közölte a Roszkoszmosz kedden.

MTI/Címlapfotó: Illusztráció (NASA)

2023. február 21. 11:33
A bugyijába nyúlt és erőszakoskodott, ápoló zaklatta a beteg kislányt - videóval
Felkavaró!
Óriási győzelem után megszólalt Szoboszlai Dominik
A csapatkapitány Szoboszlai Dominik szerint a magyar labdarúgó-válogatott a bolgárok elleni 3-0-s győzelemmel zárult...
Iszonyú dolgokat művelt egy kölyökkutyával egy ózdi férfi, az állat nem élte túl
Megrázó fotók készültek a helyszínen.
El akartak rabolni egy szegedi kislányt az utcán? Most kiderült az igazság
Napokig tartotta magát a hír a közösségi portálokon, hogy Szegeden ismeretlen zaklatott egy 12 éves kislányt, majd a...
Nagy lehet a baj, kórházból jelentkezett be Barta Sylvia
Az időjós édesanyja kórházi ágya mellől posztolt.
Ismét terméket hívott vissza a népszerű áruházlánc, a forgalomból is kivonják
A hírt a Nébih közölte az MTI-vel.
Hamarosan jön a Pepe második évada a TV2-n
Új évaddal és új étlappal nyitja meg április 16-án a szezont a TV2 népszerű heti sorozata, a Pepe.
Aljas dologra hívta fel a figyelmet a mentőszolgálat, több áldozatról is beszámoltak
A szakemberek óvatosságra intik a lakosságot.
Szijjártó Péter: a kormány nemmel szavazott a földgázfelhasználás csökkentését célzó brüsszeli javaslatra
Magyarország és Lengyelország is nemmel szavazott az Európai Bizottság újabb veszélyes javaslatára, amely a korábbi ...
Országszerte pusztított a viharos szél - Tények 18.00
Egy egész város is áram nélkül maradt. További részletek a Tényekben 18.00-kor a TV2-n!
Ráday utcai kollégiumi tűz: kiderült, hogyan halt meg a férfi
Megtalálták a tegnap eltűnt hatéves kisfiút
A válásáról beszélt Kollányi Zsuzsi
Katonai konvoj halad át az országon szerdán
Nagypapa lesz Jürgen Klopp