
Kénytelen volt elismerni a Kyiv Post: Orbán Viktor mindent megszerzett, amit akart
Mint felidézték, "az Európai Bizottság a közelmúltban kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben, mert a hazai jogrendszerbe nem került teljeskörűen átültetésre az Európai Unió belső piacára vonatkozó villamosenergia-szabályozás".
Az EU előírásainak való megfelelés azt is jelentené, hogy a rezsicsökkentést el kell törölni, és a fogyasztók számára piaci áron kell értékesíteni az energiát, mindez az energiaárak drasztikus emelkedéséhez vezetne - írták. Megjegyezték, hogy a cég negyedik éve méri fel ebben a kérdésben a társadalom véleményét.

A fotó illusztráció: Shutterstock
A mostani - február 17. és 19. között ezer felnőtt megkérdezésével végzett - kutatás szerint a teljes felnőtt népesség csaknem kétharmados többsége, 66 százaléka szerint fenn kell tartani a rezsicsökkentést, míg 22 százalék szerint a szolgáltatóknak szabadon, piaci áron kellene megállapítaniuk a lakossági energiaárakat.
Kiemelték, hogy a kormánypárti szavazók egyöntetűen (90 százalék) állnak ki a kormány egyik legsikeresebb szakpolitikai intézkedése mellett. A Tisza Párt szavazóinak relatív többsége (45 százalék) azonban eltörölné a rezsicsökkentést, míg 34 százalékuk továbbra is szívesen alkalmazná a jelenlegi, a lakossági fogyasztók számára előnyös árszabást.
Hozzátették, hogy a vidéki szavazók sokkal nagyobb arányban állnak a kormányzati intézkedés mellett, a budapesti lakosok 55 százaléka tartaná fenn a rezsicsökkentést, míg az intézkedés megőrzésével a vidékiek 69 százaléka tud azonosulni. A fővárosiak csaknem egyharmada (32 százalék) azonban a szolgáltatók kezébe adná a díjszabás megállapításának lehetőségét - fűzték hozzá.
Úgy folytatták, hogy minden korcsoport abszolút többsége fenntartaná a rezsicsökkentést, azonban az életkor emelkedésével számottevően nő - 56 százaléktól 73 százalékig - az ezzel egyetértők aránya. A fiatal korosztály (18-39 évesek) a legkevésbé támogató a rezsicsökkentéssel: itt összességében 56 százalék tartaná fenn az intézkedést, míg 31 százalékuk a piaci árszabást preferálná.
A középkorúak (40-59 évesek) körében 69 százalék megőrizné a rezsicsökkentést, míg az idősek esetében (60+ évesek) a legmagasabb, 73 százalék a rezsicsökkentés fenntartásának támogatása - áll a kutatásban.

Kénytelen volt elismerni a Kyiv Post: Orbán Viktor mindent megszerzett, amit akart

Orbán Viktor támogatási akciótervet jelentett be

Kifejezte háláját a szociális dolgozók felé Szentkirályi Alexandra

Irigykednek Európa vezetői, Orbán Viktor olyan sikereket ért el Washingtonban, amelyekre ők nem voltak képesek

Ukrán újságíró: Zelenszkij három korrupt politikussal állított be Trumphoz

Magyarország kíméletlen belga ellenfele korrupciós ügy miatt került a vádlottak padjára

Francia lap: Orbán Viktor washingtoni győzelme hatalmas arcul csapás az EU-nak

Orbán Viktor: Ameddig Magyarországnak nemzeti kormánya van, addig a Migrációs Paktumot nem hajtjuk végre

Szentkirályi Alexandra alaposan kiosztotta a botmixeres Cseh Katalint és az egyházakat támadó Barabás Richárdot

Brüsszelben azzal számolnak, hogy a Tisza győzelmével elhárul az akadály Ukrajna uniós csatlakozása elől

Orbán Balázs szerint a washingtoni megállapodás történelmi siker, de most meg is kell védeni

Orbán Viktor üzent a nyugdíjasoknak