Putyin: a Nyugat saját magát ejtette csapdába azzal, hogy nem vette számításba megrendült hatalmát

A Nyugat saját magát ejtette csapdába, mert nem volt képes előre látni azokat a tendenciákat, amelyek globális dominanciája gyengüléséhez vezetnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) központjában.

A hírszerzés létrehozásának százéves évfordulója alkalmából tartott beszédében az orosz elnök a nemzetközi folyamatok stratégiai előrejelzését jelölte meg a szolgálat egyik kiemelt feladatának.

"A Nyugat csapdába ejtette magát" - állapította meg Putyin, aki szerint mindez azért következhetett be, mert nem tudta kielemezni a világban zajló folyamatokat és saját befolyásának gyengülését.

A fotó illusztráció (Kreml)

"Az ilyen elemzésnek reálisnak, objektívnek, hiteles információkon és megbízható források lehető legszélesebb körén kell alapulnia" - húzta alá.

"Nem szabad a kívánatost tényszerűnek beállítani" - mondta Putyin. Hozzátette, hogy a Nyugat éppen ebbe a csapdába esett bele, mert cselekedeteiben abból indul ki, hogy nincs semmiféle alternatívája a liberális globalizációnak.

Forrás: MTI

2022. július 01. 08:27
Akinek Zelenszkij fontosabb, mint a kényszersorozás során agyonvert Sebestyén József és a családja, az ne papoljon n...
Újabb szörnyű képsorok készültek Ukrajnában a kényszersorozásról.
Denisz Smihal ukrán miniszterelnök benyújtotta lemondását, az erről szóló, kézzel írott nyilatkozatát kedden tette k...
Egy hajszálon múlott, hogy újabb fordulatot vegyen az élete.
Sokkoló gyanú, öngyilkos akart lenni az egyik pilóta, ezért zuhanhatott le az Air India gépe júniusban, erre egyre t...
family
Nehézlégzés, fuldoklás és gombóc a torokban. Sztárok mesélik el megrázó történeteiket, akik évek óta küzdenek a páni...
family
Sokkoló felvétel terjed futótűzként az interneten, egy turista videót akar készíteni egy medvéről, amikor a vadállat...
family
Zokogott a család, azonnal egymás nyakába borultak, amikor a sikeres landolás után Kapu Tibor megérkezett Houstonba....
family