Pánik tört ki egy koncerten, többeket agyontapostak

Legalább nyolcan meghaltak és sokan megsérültek helyi idő szerint pénteken, a Texas állambeli Houstonban rendezett Astroworld nevű zenei fesztiválon kitört pánik nyomán.

Az ABC13 televízió értesülése szerint a tömegben többeket agyontapostak. A helyi hatóságok egyelőre azt közölték, hogy az ügyben vizsgálat indult, a houstoni rendőrség parancsnoka, Troy Finner pedig óvott attól, hogy bárki korai következtetéseket vonjon le, hozzátéve, hogy az este folyamán még nem derítettek ki mindent.

Az ABC13 a houstoni tűzoltóság parancsnokára hivatkozva azt közölte, hogy körülbelül 50 ezer néző lehetett a szabadtéren rendezett koncerten. Samuel Pena újságíróknak azt is elmondta, hogy 17 embert szállítottak kórházba, másokat pedig a helyszínen láttak el.

A fesztivál szervezői egyelőre nem reagáltak a megkeresésekre, a további programokat lemondták.

A halálos áldozatok nevét és korát nem hozták nyilvánosságra, Linda Hidalgo, a texasi Harris megye bírája azonban azt mondta, egyikőjük mindössze tíz éves volt.

MTI

2021. november 06. 10:37
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
A miniszterelnök szerint senki sem tudja, hogy a felfegyverzett Ukrajna erejét mire fogják majd felhasználni a közel...
A magyar kormány számításai szerint a következő hétéves uniós költségvetési keretből 366 milliárd eurót kap Ukrajna,...
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat Mezőtúron, az épületben egy embert találtak, aki füstmérgezésben meghalt - közö...
Azért kellett 2022-ben ukrán kukoricát Magyarországra hozni, mert jobb minőségű volt, mint a szemétté fertőzött magy...