Orbán Viktor válaszolt a svéd miniszterelnök támadására

Ahol kiskorú lányokat szisztematikusan használnak gyilkosságra, ott a jogállamiság halott – válaszolta a magyar miniszterelnök svéd kollégájának a támadására hétfőn.

Ulf Kristersson svéd miniszterelnök kiakadt Orbán Viktorra, amiért idézte a Die Welt cikkét a svédországi kiskorúak bűnözéséről. Szerinte égbekiáltó hazugság, amit Orbán Viktor posztolt, majd gúnyosan hozzátette, hogy ez nem meglepő egy olyan embertől, aki lebontja a jogállamiságot.

Orbán Viktor válaszolt kirohanására. A magyar miniszterelnök szerint a hagyományos értékek feladása, a józan ész elhanyagolása és a gyenge kormányzás oda vezetett, hogy a barbárság gyökeret vert Európa egyik legnagyobb nemzetének otthonában.

Bűnbandák kiskorú lányokat használnak gyilkossági eszközként. A jogállamiság küldetése népünk biztonságának garantálása. Ahol kiskorú lányokat szisztematikusan használnak gyilkosságra, ott a jogállamiság halott. Svédország a barátunk, és a svéd nép egy nagyszerű és nemes nemzet. Aggódunk érted! Isten áldja Svédországot!

– hangsúlyozta a kormányfő közösségi oldalán.

Kapcsolódó tartalmak:

Ellepték Svédországot a tini bérgyilkosok, eluralkodott a káosz

„Sikeres” integráció: már tinédzser lányok is tömegesen gyilkolnak Svédországban

„A svéd modell”: 280 tinilány ellen indult eljárás gyilkosság és emberölés miatt

A címlapfotó illusztráció (MTI)

2025. szeptember 15. 14:04
Halálos baleset történt szombaton az M1-es autópályán Mánynál, ahol a 31-es kilométerszelvénynél a Győr felé vezető ...
Húsz nap elzárásra ítélte a bíróság azt az idős nőt, akinek a kutyái rátámadtak egy kislányra Zsámbékon. A gyereknek...
Hatalmas érdeklődés övezte a Harcosok Klubja edzőtáborát, amelyet szombaton Sátoraljaújhelyen rendeztek meg. A rende...
A Tisza Párt rezsiügyi ajánlata nem más, mint a rezsicsökkentés felszámolása – jelentette ki Czepek Gábor államtitká...
A tehetségkutató válogatója nem várt ellentéteket szült a szakemberek között.
A Tisza Párt legújabb alelnöke úgy próbálta cáfolni az Ellenpont cikkét, hogy valójában elismerte annak igazságtarta...
Szakértői vizsgálatok igazolták, hogy a brutális miskei gyermekgyilkosság gyanúsítottja fogyasztott kábítószert, kri...
A Magyar Nemzet forrása szerint a tiszás aktivisták szombati találkozójára is a Magyar Péter által hazudott 1500 önk...