
Orbán Viktor: a tiszás megszorító csomag 50% baloldali megszorítás, 50% brüsszeli ukáz
Szlovákiában szombaton tartották meg az elnökválasztás második fordulóját, melyet Peter Pellegrini, a szlovák parlament és a második legnagyobb kormánypárt, a Hang (Hlas–SD) elnöke nyert meg - írja a Magyar Nemzet. A politikus a voksok 53,12 százalékát tudhatja magáénak. Pellegrinihez sorra érkeznek a gratulációk, Orbán Viktor miniszterelnök is csatlakozott a sorhoz:
Szívből gratulálok Peter Pellegrininek a szlovák elnökválasztáson aratott elsöprő győzelméhez
– fogalmazott közösségi oldalán a kormányfő.
Hozzátette: „Nagy győzelem az emberek számára és nagy győzelem a béke szószólóinak Európa-szerte”. Posztjának végén szlovák nyelven is gratulált északi szomszédunk új elnökének.
Korábban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is üdvözölte a szlovák választópolgárok döntését. „Gratulálunk, elnök úr! Újabb megerősítés a szuverenitásvédő és békepárti erőknek!” – írta Facebook-oldalára a tárcavezető.
A címlapfotó illusztráció: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: a tiszás megszorító csomag 50% baloldali megszorítás, 50% brüsszeli ukáz

Menczer Tamás: Brüsszel háborút akar, a Tisza pedig Ukrajnába küldené a magyarok pénzét

Hiába tagadják, most már mindenki elolvashatja! nyilvános a Tisza csomag mind a 600 oldala

Latorcai Csaba: A baloldal vitte csődbe a fővárost, Karácsonynak ma a lemondásával kellene sétálgatni

Nagy Márton: a kormány továbbra is kiáll a keresetek és nyugdíjak reálértékének növelése mellett

Már a kormánykritikus HVG is Orbán Viktor és a Fidesz fölényéről ír

Fontos információk derültek ki a jövedelmek alakulásáról, korábban nem látott mértékben a magukat anyagi biztonságban érzők aránya

Cooky a többkulcsos adórendszer bevezetése ellen: Ha valami jól működik, ne nyúlj hozzá!

Hvg: A modern magyar történelemben nem volt ilyen nemzetközi befolyással rendelkező magyar politikus, mint Orbán Viktor

Egy héttel meghosszabbították a Nemzeti Konzultációt

Menczer Tamás: Orbán Viktor a háborúpárti Brüsszel útjában van

NGM: indul a kiterjesztett árréscsökkentés