
Orbán Viktor Párizsban a Patrióták pártcsalád közgyűlésén
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Párizsban részt vesz a Patrióták Európáért pártszövetség első közgyűlésén - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke a francia fővárosból. Gál Kinga, a Fidesz EP-képviselője közösségi oldalán bejelentette: megválasztották a pártcsalád alelnökévé.
Tenyek.hu 2024. november 17., vasárnap 09:59
A tanácskozáson elfogadják a kontinens szuverenista erőit tömörítő pártcsalád statútumát, és megválasztják tisztségviselőit.
A Patrióták európai parlamenti frakciója - a Fidesz részvételével - már korábban megalakult, és az EP harmadik legerősebb képviselőcsoportja lett - emlékeztetett Havasi Bertalan.
Az esemény kapcsán Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti képviselője közösségi oldalán bejelentette: a Patrióták pártszövetség első közgyűlésén Párizsban a párt alelnökévé választották.
Köszönöm a megtisztelő bizalmat! Egy erős, hagyományaira büszke és szuverén nemzetekre épülő Európát építünk. Hiába próbál a baloldal minden eszközzel ellehetetleníteni bennünket, ha az emberek többsége velünk van. Elhozzuk a változást, amire szavaztak és újra naggyá tesszük Európát! Ebből a munkából oroszlánrészt fogok vállalni
- írta a Patrióták magyar alelnöke.
+Ez is érdekelheti

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár



