Orbán Viktor: Magyarország a Balkán békés fejlődésében érdekelt

Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Karmelita kolostorban fogadta Milorad Dodikot, a boszniai Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.


A tárgyaláson egyetértettek abban, hogy az orosz-ukrán háború árnyékában sem szabad elfeledkezni a Balkánon meglévő politikai feszültségekről.

Orbán Viktor közölte: hazánk a térség békés fejlődésében érdekelt, ezért megállapodtak abban, hogy tovább erősítik Magyarország és a boszniai Szerb Köztársaság politikai és gazdasági együttműködését.

MTI/Fotók: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

2024. május 15. 10:37
Ukrajna immár nyíltan zsarolja hazánkat létfontosságú energiabeszerzési útvonalának elvágásával, ha továbbra sem tám...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
Mondhatni, sokkot kapott a család, amikor Rácz Gigi bejelentette: nem megy kórházba, hanem dúla és bála segítségével...
family
BRUTÁLIS CSECSEMŐGYILKOSSÁG! - Sokkolta az országot a nagydorogi tragédia, brutálisan összevert csecsemő-holttestet ...
family
TRAGÉDIA - Megfulladt az utas és a kutyája, miután vízelvezető csatornába csúszott egy autó Bugyinál. A sofőr ki tud...
Kapu Tibor szó szerint világsztár lett. Megállítják az utcán, fotózkodnak vele úton-útfélen, autogramot, szelfit kér...
family
Himnuszgyalázás, szégyen, botrány - ilyen és ehhez hasonló megjegyzések röpködnek most a neten, hatalmas port kavart...
family