Európában ma háborúpárti koalíció van
Európában ma háborúpárti koalíció van, ők diktálják Európában a politikát, és ez nagyon nagy baj, mert Európának ez rosszat tesz - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Patrióta YouTube-csatornán szerdán közzétett interjúban.
A kormányfő kifejtette: ha fel kellene rajzolni egy térképet arról, hogy ki kicsoda ebben a geopolitikai helyzetben, akkor békepártiak a törökök, az amerikaiak, a magyarok és a szlovákok. Európában a maradék 25 ország a háborúpárti vonalon van: vagy mondja, vagy csak csöndben támogatja, vagy eltűri, de semmiképpen nem száll ki ebből "a háború párti koalícióból".
Orbán Viktor kijelentette: Ukrajnának joga van ahhoz, hogy a saját jövőjéről maga döntsön, és a saját sorsát maga jelölje ki, "ha béke, béke, ha háború, háború", de nem kérheti tőlünk, hogy egy elhibázott stratégiában segédkezet nyújtsunk neki. Márpedig a háború folytatása - amihez joguk van -, olyasmi, ami rosszat tesz Európának, és borzalmas következményekkel járhat Magyarországra nézve - hangsúlyozta Orbán Viktor.
A miniszterelnök kitért arra is, hogy lesz majd egy nagyon keserű pillanat, amikor az európai vezetőknek - a magyarokat meg a szlovákokat leszámítva - be kell ismerniük, hogy hibás stratégiát folytattak, ezért vereséget szenvedtek. Ezt a háborút az Európai Unió már elvesztette, és bár a frontvonalon tartja magát, elvesztette Ukrajna is - mondta.
Kijelentette: ezt a háborút a frontvonalon nem lehet megnyerni, diplomáciával lehet lezárni, és a további veszteségeket lehet csökkenteni vagy megszüntetni.